MİLAS BELEDİYESİ GÜLLÜK’TE YOĞUN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYOR…

10.06.2022


İlçemizin gözde turizm merkezlerinden biri olan yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Güllük Mahallemizde Milas Belediyesi tarafından yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Parke kaplama dekoratif taş kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, planlanan çalışmalar hakkında ön incelemede bulundu.

Güllük halkına müjdeler de veren Başkan Tokat, Sahil bandı düzenlemesi, modern pazar yeri ve Bayraktepe düzenlemesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştirileceğini belirtti.

Başkan Tokat’a incelemeler esnasında Milas Belediye Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, belediye meclis üyeleri, Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol, Fen İşleri Müdürü Okan Koban, Güllük Mahalle Muhtarı Ali Polat eşlik etti.

Güllük tarihinde planlanmış en kapsamlı çalışma…

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Tokat; “Güllük’te Milas Belediyesi olarak yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Çalışma yaptığımız yerde çalışma ekibini denetleyip, yapılan çalışmaları inceliyoruz. Belki de Güllük tarihinde planlanmış en kapsamlı çalışma olarak değerlendirebiliriz. Şu anda 10 bin m2 civarında imalatı tamamlamış durumdayız. Önümüzdeki süreç içerisinde bir 10 bin m2’lik imalatımız daha olacak. Bununla ilgili mahallemizin değişik noktalarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim için önemli olan çalışma sahilde yapacağımız çalışma. Orada da yaklaşık 10 bin m2’lik yol çalışmamız 3 bin 500, 4 bin m2 civarında da mermerle kaldırım çalışmamız olacak. Özellikle ekonomik verilerin çok bozuk olduğu devletin birçok kurumunun ihale yapmakta zorlandığı bir dönem içerisinde Milas Belediyesi ihalelerini sorunsuz olarak hallediyor ve çalışmalarını etkin bir şekilde yürütüyor. Herhangi bir şekilde bir bahaneye sığınmadan hedeflediğimiz tüm işleri bu dönem içerisinde bitirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Sahil düzenlemesi için sezon sonunu bekleyeceğiz…

Sahil düzenleme projesiyle ilgili bilgiler de veren Başkan Tokat; “Sahil düzenlemesiyle ilgili  esnafımızın ve vatandaşlarımızın ricası üzerine sezon sonunu bekleyeceğiz. Oradaki sorun aslında Aydem’in ve HZR’nin alt yapı ile ilgili yapması gereken işlemler. Önce onlar yapacaklar sonra biz üstünü yapacağız. Biz Milas Belediyesi olarak tüm malzemelerimizi hatta elektrik direklerimizi alarak, o işi yapmaya hazırız. Ama Aydem alt yapımızı döşemeden HZR alttaki sıkıntıları gidermeden bizim orada bir imalat yapmamız mümkün değil. Bugünkü şartlarda Aydem’in sanırım bu alt yapıyla ilgili işi yapması artık çok zor. Çünkü çok bekledik. Şimdiye kadar bir sonuç elde edemedik. Bundan sonra da bir ışık görünmüyor. Onun için Aydem ile görüşme halindeyiz. Aydem’in yapacağı işleri biz yapacağız. Daha sonra da onun üst yapısını sezon sonunda ivedilikle tamamlayacağız. Tüm planlarımız, programlarımız sağlıklı olarak yürüyor. Güllük halkının herhangi bir şekilde kaygıya kapılmasına gerek yok.” dedi.

Milas Belediyesi’nin Güllük Çay Bahçesi ile bir ilişiği kalmamıştır…

Çay bahçesiyle ilgili vatandaşlar tarafından gelen şikayet ve eleştiriler noktasında açıklamalar yapan Başkan Tokat; “Özellikle çay bahçesiyle ilgili çok ciddi sıkıntı ve eleştiriler geliyor. Artık Milas Belediyesi’nin Güllük Çay Bahçesi ile bir ilişiği kalmamıştır. Marina ihalesini alan firma Milas Belediyesi’ne tahliye ve terk yazısı yazmış ve Milas Belediyesi orayı tahliye ve terk etmiştir. Şu anda orada tasarruf firmaya aittir” dedi.

 

Modern pazar yeri ve Bayrak tepe projesi…

Güllük halkına modern pazar yeri ve Bayrak Tepe projesi ile ilgili bilgiler de aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Güllük’e modern bir pazar yeri ile ilgili proje çalışmalarımız başladı. En kısa zamanda futbol sahasının olduğu bölgede Güllük’e yakışır bir pazar yerini en kısa zamanda hizmete sokacağız. Güllükle ilgili başka planlarımız da var. Bununla ilgili Güllük merkezinde hizmet verecek yeni işletme ve tesislerin kazandırılması Bayraktepe’deki hazırlamış olduğumuz projenin Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün onayını alındıktan sonra imalat sürecine başlanması gibi diğer bazı çalışmalarımız olacak.  Bu yıl sonunda Güllük’e vermiş olduğumuz birçok taahhüdü en iyi şekilde yerine getirmiş olacağız. Bambaşka bir Güllük tablosuyla karşı karşıya olacağız” dedi.