MİLASTA BİR İLK MUHTAR EŞLERİ BULUŞMASI

22.06.2022


Milas Belediyesi, kent tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen organizasyonla Muhtar Eşleri Buluşması düzenlendi.

 

Milas Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalarla fark yaratmaya devam ediyor. Milas için Milaslılar için aralıksız çalışılmasının yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışı gereği birçok başarılı çalışmaya da imza atılıyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın vizyonu ve uyguladığı politikalar sayesinde hem ilçede birçok çalışma yürütülüyor hem de sosyal olarak önemli farkındalık etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

“Tarihte İlk: Muhtar Eşleri Buluşması”

Milas tarihinde bir ilki gerçekleştiren Belediye, Muhtar Eşleri Tanışma ve Kaynaşma Toplantısı’nı dün düzenlediği etkinlikle gerçekleştirdi. Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe 84 mahalle muhtarının eşi katıldı. Birçok kadın ise mazeret bildirerek toplantıya katılamazken, düzenlenen etkinlik için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

“Başkan Tokat: Toplantıya Katılan Tüm Kadınlara Şükranlarımı Sunuyorum”

Toplantıya eşi Elif Tokat ile birlikte katılan Başkan Tokat, tüm muhtar eşlerine tek tek hoş geldiniz dedikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerçekleşen etkinlikte konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 12 yıl mahalle muhtarlığı yapan bir babanın oğlu olduğuna dikkat çekerek muhtarlığın ne kadar önemli bir görev olduğunu bildiğini söyledi. Başkan Tokat, “Bugün Milas´ta çok önemli bir toplantıyı tamamladık. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün organize ettiği buluşmada Milas´ımızda görev yapan muhtarlarımızın değerli eşleriyle bugün bir araya geldik. Birçok konuyu bu kez kadınlarımızdan dinledik ve onların önerilerini aldık. İlerleyen süreçte de bu tür buluşmalarımızı sürdüreceğiz. İlçemizin dört bir noktasından gelerek bu toplantıya katılan çok değerli kadınlarımıza yürekten teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.