MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

22.07.2022


 

Toplumsal sorunların özgürce tartışıldığı ve yanlışların dile getirilerek toplumun zamanında ve doğru olarak bilinçlendirildiği işlevi ile basın toplumsal bilincin arttırılması anlamında büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Basının bağımsız olması kamuoyunu bilgilendirme görevini daha güçlü ve tarafsız yapabilmesi noktasında çok önemlidir.

 

Demokrasinin sağlam temeller üzerinde yükselebilmesi adına vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğü için gecelerini gündüzlerine katarak canla başla çalışan basın mensuplarımızın emekleri hiçbir zaman göz ardı edilemez. Günümüzde kolayca elde ettiğimiz bilgileri bizlere ulaştıran, bilgi toplama ve habere dönüştürme sürecinde basın mensuplarının inanılmaz bir emek harcadığı gerçektir. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın mensuplarımızın yaşadıkları zorlukları harcadıkları çabayı görmemek ve takdir etmemek mümkün değildir.

 

Bu anlamda basının özgür olmadığı bir ülkede, demokrasiden söz edilmesi de mümkün değildir.

 

Bu düşüncenin toplumumuzun her kesimince paylaşılması dileklerimle, tüm basın kuruluşlarımızın ve basın emekçilerimizin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.