HADİ ESKİŞAR KONAĞI’NDA KORUMA PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

26.07.2022


İlçemizin en görkemli yapılarından biri olan ve yıllara meydan okuyarak hala ayakta kalmaya devam eden Hadi Eskişar Konağı’nda koruma proje çalışmaları başladı.

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB Birimi tarafından İTÜ danışmanlığında başlatılan çalışmalarda üretilen projelerin ivedi olarak koruma kuruluna onaylatılması ve ardından yapının restore edilerek, ilçemize kazandırılmasını planlanıyor.

Başkan Tokat incelemelerde bulundu…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yetkililerle birlikte tarihi Hadi Eskişar Konağı’na giderek gerçekleştirilecek olan koruma projesi hakkında bilgiler aldı.

Konu hakkında sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “İlçemizin en görkemli yapılarından olan ve yıllara meydan okuyarak hala ayakta kalmaya devam eden Hadi Eskişar Konağı’nda koruma proje çalışmaları başladı. Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB Birimi tarafından İTÜ danışmanlığında başlatılan çalışmalarda üretilen projelerin ivedi olarak koruma kuruluna onaylatılması ve ardından yapının restore edilerek, ilçemize kazandırılmasını planlıyoruz. Planlanan projenin ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.