BRİÇ TAKIMIMIZ TÜRKİYE DOKUZUNCUSU

15.08.2022


Batı Akdeniz Bölge Şampiyonası’nda şampiyon olarak Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Milas Belediyespor Briç Takımımız turnuvada başarıyla mücadele etti.

80 takımın mücadele ettiği şampiyonada 10 takımdan oluşan grubunu lider olarak tamamlayan  takımımız, ilk olarak son 32’ye daha sonra da son 16 takım arasına kaldı. Çeyrek finale yükselme müsabakasında deneyimli oyunculardan oluşan İstanbul Briç Merkezi takımına az bir farkla mağlup olan temsilcimiz 2014 yılında Van´da elde ettiği Türkiye 9´unculuğu derecesini tekrarlayarak, turnuvayı 9.’lukla tamamladı.

Turnuva hakkında değerlendirmelerde bulunan takım kaptanı Süleyman Koç; ‘İlçemizi başarıyla temsil ederek turnuvayı dokuzunculukla tamamladık. Önümüzdeki yıllarda bu başarının üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Bizler için yoğun emek harcayan kulüp yöneticimiz Ümit Demirbacak’a ve Briç sporunu her zaman destekleyen Milas Belediye ve Milas Belediyespor Kulüp Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum’ dedi.