ANMA ETKİNLİKLERİ SEMPOZYUMUN ARDINDAN GERÇEKLEŞEN KONSERLE SON BULDU.

29.08.2022


Milas Belediyesi Sanat Edebiyat günleri kapsamında Melih Cevdet Anday ‘Rahatı Kaçan Ağaç’ sempozyumu gerçekleştirildi.

Gökova aşığı usta yazar ve şair Melih Cevdet Anday’ı anma etkinlikleri ilçemiz Ören Mahallesi’nde gerçekleşti. 3 gün süren ve dolu dolu geçen etkinliklerde 2 oturum şeklinde gerçekleşen sempozyumun son bulmasının ardından sevilen sanatçı Zeynep Casalini sahne aldı.

Çelenk takdiminin ardından sempozyum başladı…

Ören’de bulunan Melih Cendet Anday Parkı’nda gerçekleşen çelenk takdimiyle başlayan anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Çelenk takdim töreninin ardından Melih Cevdet Anday Parkı’nda kurulan sahnede Melih Cevdet Anday ‘Rahatı Kaçan Ağaç’ sempozyumunun birinci oturumu başladı.

Halim Şafak Şanlıdağ’ın moderatörlüğünde gerçekleşen sempozyumun birinci oturumunda Aydın Afacan, Yalçın Armağan Ahmet İlhan, Mustafa Pala ve Oktay Yivli konuşmacı olarak katıldı. Sempozyumun ikinci gününde ise Ahmet Ergenç, Süreyya Karacabey, Barış Özkul ve Deniz Türkali fikir düşünce ve anılarını alana gelen vatandaşlarla paylaştı. Sempozyum boyunca sanatçılar usta yazarın bestelenmiş şiirlerinden müzik dinletisi sundular. Sempozyumun sonunda ise Başkan Tokat katılımcılara plaket takdim etti.

Anma etkinliklerinin finalinde Zeynep Casalini sahne aldı…

2 gün süren sempozyum ve müzik dinletilerinin son bulmasının ardından anma etkinliklerin 3. ve son gününde sevilen ve başarılı sanatçı Zeynep Casalini sahne aldı. Başarılı sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle konser alanını dolduran vatandaşlara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Melih Cevdet Anday’ı sevgi ve özlemle anıyorum…

Anma etkinliklerinin sonunda bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Belediyemiz Sanat Edebiyat günleri kapsamında Gökova aşığı usta şair ve yazar Melih Cevdet Anday’ı gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle andık. Anma etkinliklerimizin birinci ve ikinci gününde birbirinden değerli katılımcılarımız düşünce ve anılarını paylaşarak, başarılı bir sempozyum gerçekleştirdiler. Etkinliklerin son gününde ise ülkemizin sevilen ve başarılı sanatçılarından Zeynep Casalini sahne alarak, birbirinden güzel eserler seslendirdi. Sempozyuma katılarak düşüncelerini paylaşan tüm katılımcılarımıza, unutulmaz bir konser gecesi yaşatan değerli sanatçı Zeynep Casalini’ye ve etkinlikler boyunca alanı dolduran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, usta şair ve yazar Melih Cevdet Anday’ı bir kez daha sevgi ve özlemle anıyorum” dedi.