BAŞKAN TOKAT; “SAĞLIKLI YİYECEKLER, İŞİNİN EHLİ PERSONEL İLE MUTFAKTA BULUŞTU”

16.09.2022


Milas Şehir Parkı’nda geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Milas halkına hizmet vermeye başlayan Belediye Park Kafe ve Restaurant, her bütçeye uygun ekonomik fiyatları ile öğrenciler için büyük bir fırsata dönüştü.

 

 

Gıda İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin kurulmasının ardından mevcut kafelerini yenileyen Milas Belediyesi, farklı noktalarda açtığı yeni kafe-restaurantları bünyesine katarak Milas halkına kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.

Milas Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Belediye Park Kafe ve Restaurant’ın mutfağından çıkan sıcak yemekler, özellikle okul döneminde öğrencilerin sağlıklı gıdalara ulaşmasını sağlıyor. Okulların açılması ile birlikte ilçemiz genelinde eğitim öğretime başlayan her yaş grubundan öğrenciler, meslek çalışanları ve tüm Milas halkı 35 TL ücret karşılığında üç çeşit yemeğe ulaşıyorlar.

“MUTFAĞIMIZA GİREN HER MALZEME BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Belediye bünyesinde kurulan Gıda Şirketi’nin Milas halkına kaliteli hizmet sunma noktasında önemli bir yere sahip olduğunu her fırsatta dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, tüm personelin gıda güvenliği, hijyen ve sanitasyon alanlarında eğitimden geçtiğini vurguladı.

Söz konusu gıda ise her detayın önem taşıdığını vurgulayan Başkan Tokat, “Milas Belediyesi olarak işin sadece sunum kısmıyla ilgilenmiyoruz. Mutfağımıza giren her malzeme bizim için önemli. Tüm gıda ve hazırlık malzemelerinin sağlıklı ve kaliteli olması temel ilkemizdir. Sağlıklı yiyecekler, hijyenik ortamda, işinin ehli personel ile mutfağımızda buluşuyor.

En kıymetlilerimiz çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yemek yemelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle de haftalık menülerimizi özenle belirlemekteyiz. Amacımız her vatandaşımıza eşit, kaliteli hizmet sunmaktır. Bu yolda çok ciddi adımlar attık, bundan sonraki süreçte de atmaya devam edeceğiz. ” dedi.