BAŞKAN TOKAT, "132 MAHALLEYE EŞİT VE ETKİN HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

19.09.2022


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve beraberindeki heyet, vatandaşların sorunlarını yerinde tespit etmek ve belirlenen sorunların en kısa sürede çözülmesini sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Tokat, devam eden çalışmaları yerinde incelemek ve mahalle sakinleriyle bir araya gelmek amacıyla Kalınağıl, Kayaderesi ve Çamovalı, mahallerini ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Başkan Tokat´a Belediye Başkan Yardımcıları Halil Mutlu ve Mehmet Ateş, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları eşlik etti.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Kalınağıl mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Tokat, yaptığı genel değerlendirmede Milas´ın 132 mahalleden oluşan büyük bir ilçe olduğunu ve bu noktada mahallelere eşit ve etkin hizmet götürmek için belli bir planlama çerçevesinde çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Ülkemizde zorlaşan ekonomik şartlara rağmen vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Uygun bir planlama ile tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

“ASFALT SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Çamovalı Mahallesi’ndeki asfalt çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Tokat, Milas’taki asfalt seferberliğinin devam ettiğini belirterek “Mahallemizdeki 7,5 km’lik asfalt çalışmamız tamamlandı. Mahalle ile Beçin Orman Deposu arasındaki yolla birlikte Balcılar mahallemizin de yol sorunu çözüme kavuştu. Burada yaşanan sıkıntı ortadan kalktı. Muhtarımıza, mahalle halkımıza ve burada emeği geçen tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.  

BİR AYAĞIMIZ TOPRAĞA BAĞLI, ZİYARETLERİNİZ BİZİM İÇİN KIYMETLİ

Bir yandan ellerindeki toprağı işlemek için gayret gösterdiklerini diğer yandan hayvancılıkla uğraştıklarını belirten mahalle sakinleri ise mevcut sorunlarını Belediye´ye iletmek için zaman bulamadıklarını ifade edip şunları söyledi: "Sizlerin mahallemize gelip sorunları yerinde tespit etmeniz, bizleri dinlemeniz, sorun çözmek adına girişimlerde bulunmanız bizim için çok kıymetli. Kırsal mahalleleri unutmayıp vatandaşın yanında olduğunuz için teşekkür ederiz."

Mahalle muhtarları ise ziyaretlerden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, yapılan ve yapılması planlanan hizmetler için vatandaşlar adına teşekkürlerini ilettiler.