BAŞKAN TOKAT’TAN SELİMİYE MESAİSİ

07.11.2022


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Selimiye Mahallesi’nde yapım aşaması tamamlanmak üzere olan Selimiye Pazar Yeri ve Çok Amaçlı Sosyal Alan’da incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından kurulan Selimiye Mahalle Pazarını da ziyaret eden Başkan Tokat, esnaflara hayırlı işler dileyerek, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

Başkan Tokat inceleme ve pazar ziyareti öncesinde ise Selimiye Hizmet Binası’nda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Harun Reşit Çavuşoğlu, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve Selimiye Bölgesi muhtarlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda muhtarlara bu hafta sonu gerçekleşecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği hakkında bilgilendirmeler yapan Başkan Tokat daha sonra muhtarların taleplerini dinledi.

3bin 500 metrekare kapalı alana sahip modern bir pazar yeri...

Selimiye Pazar Yeri ve Çok Amaçlı Sosyal Alan incelemesinin tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bugün inceleme yapmak üzere Selimiye’ye geldik. Bugün aynı zamanda Selimiye Pazarı kuruldu. O vesileyle çalışmalarımızı büyük ölçüde durdurmuş durumdayız. Sadece aydınlatma sistemlerini kuruyoruz. Şimdiye kadar çalışmaların çok önemli bir kısmını hallettik.  Alt yapısını beton zemin işini ana iskele çelik işini aşağı yukarı tamamladık. Polikarbon malzemelerimizde geldi onlarda takılacak. Yaklaşık 10 günlük bir iş kaldı burada. 10 gün sonra pazarımız hizmet vermeye başlayacak. 3bin 500 metrekare kapalı alana sahip modern bir pazar yeri burası. Aynı zamanda Çok amaçlı sosyal Alan olarak hizmet verecek.

Binalarımız için yıkım kararı aldık...

Pazar yeri kenarındaki dükkanların yıkılıp yeniden inşa edileceğini belirten Başkan Tokat; “Pazar yerimizin dizaynı ve yapımı işin 1. etabı, asıl işin bir de ikinci etabı var. 2. etap da pazar yerimizin kenarındaki esnafımızın kullandığı Belediyeye ait dükkanlarımızın yıkılıp yeniden yapılması. Bununla ilgili daha önce aldığımız karar burada bu dükkanların restore edilmesi yönündeydi ama incelediğimizde ömrünü tamamlamış olduğunu görüyoruz binalarımızın. Onun için yıkım kararı aldık. Etaplı olarak belirli yönlerdeki dükkanlardan başlayıp etap etap devam ederek buradaki dükkanlarımızı yıkıp yeniden yapacağız. Esnaflarımızı da mağdur etmemek için çok kısa sürede hızlı bir çalışmayla bunu tamamlamayı düşünüyoruz. Dükkanlarımızın kapalı olduğu dönemlerde esnaflarımıza belediyemizin belli alandaki bina ya da alanlarından konteynır ya da diğer sistemlerle  işlerini sürdürme imkanı tanıyacağız. Esnaflarımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Selimiye modern bir Pazar yerine kavuşuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.