E-İMAR SİSTEMİ VATANDAŞA KOLAYLIK SAĞLIYOR

21.11.2022


Milas Belediyesi tarafından hizmete alınan Kent Otomasyon Sistemi kapsamında veritabanında bulunan E-imar programı, vatandaşların belediye hizmetlerine daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyor. Vatandaşlar, her an her yerden belediyenin internet sitesi olan milas.bel.tr üzerinden arazilerinin imar planlarını sorgulayabiliyor.


Milas Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kent Otomasyon Sistemi (KEOS), vatandaşların merak ettiği imar durum bilgisi başta olmak üzere birçok veriyi hızlı ve kolay elde etmesini sağlıyor. 
Vatandaşın kullanımına açık olan ve belediye içi hizmetlerde kullanılan tüm uygulamalar, KEOS başlığı altında toplandı. KEOS veritabanına e-imar programı da eklenerek, vatandaşların belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanması sağlandı. Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü´nce başlatılan çalışmalar kapsamında 20 mahallede Uygulama İmar Planları e-imar sisteminde sorgulamaya açıldı.
Vatandaşlar ve teknik işlem yürüten herkes, e-imar sisteminden bilgiye ulaşabiliyor, her evrakta oluşan kağıt israfının da önüne geçiliyor. Fiziki arşiv sisteminde ciddi anlamda yerden kazanç sağlanıyor, arşivlenen bilgi ve belgelere anında erişim sağlanıyor.
Milas Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede, ilçe sınırları içindeki tüm imar planlarının sayısallaştırılması ile e-imar sistemine aktarılmak üzere çalışmaların devam ettiği bildirildi.
Vatandaşlar, e-imar sistemine milas.bel.tr internet sitesinin üst kısmındaki panelden erişebiliyor.