YIPRANMIŞ DUBALAR YENİLENİYOR

01.12.2022


Milas Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü´ne bağlı ekipler; Menteşe Caddesi, Ulusal Egemenlik Caddesi ve Hisarbaşı - Hocabedrettin Mahallesi Belediye Caddesi´ndeki yıpranmış dubaları yenileme çalışmalarına başladı.

Vatandaşların can güvenliği açısından tehlike arz eden dubaların bakım çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirten Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü İlker Çağlar Türker, “Trafik akışının sağlanması ve hatalı park sorununun giderilmesi amacıyla belirlenen noktalara konumlandırdığımız dubaların bakım çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE RİCA EDİYORUZ…”

Araç sürücülerine dikkatli park etmeleri hususunda ricada bulunan Türker, “Belediye Başkanımızın büyük hassasiyet gösterdiği bu konuda ekiplerimiz titizlikle çalışmaktadır. Yıpranan ya da farklı nedenlerle zarar gören dubalar özellikle küçük çocuklar ve yaşlılarımız açısından tehlike arz etmektedir. Olumsuz bir durum yaşanmaması için kontrollerimizi sıklıkla yapıyor, vatandaşlarımızdan gelen talepleri ivedilikle değerlendiriyoruz. Ancak bu noktada özellikle araç sürücülerimizden ricamız park ederken dubalara dikkat etmeleri olacaktır. Vatandaşlarımız da tehlike arz eden kırık bir duba gördüklerinde 153 numaralı Alo Zabıta hattına bilgi verebilirler.” dedi.