BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

08.12.2022


Milas Belediye Meclis üyeleri 2022 yılının son meclis toplantısının tamamlanmasının ardından aileleriyle birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi.

Samimi bir ortamda mecliste grubu bulunan 4 partinin meclis üyelerinin katıldığı yemekte ‘ortak payda Milas’ vurgusu yapılarak içinde bulunduğumuz yılın değerlendirmesinin yapılmasının ardından önümüzdeki süreç hakkında dilek ve temennilerde bulunuldu.

Milas halkına pozitif bir enerji verdiğimizi düşünüyorum…

Yemekte bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Öncelikle katıldığınız bizlerle beraber burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Yılın son meclis toplantısını yaptıktan sonra ailelerimizle birlikte aynı ortamı paylaşalım diye bir araya geldik. Geçirdiğimiz dönem içerisinde ilçemiz açısından alınması gereken kararlar noktasında hem meclis üyelerimiz olarak hem de komisyonda görev alan arkadaşlarımızın iyi niyetli yapıcı yaklaşımları sebebiyle doğru kararlar aldığımıza inanıyorum. Bu anlamda özellikle stratejik konularda 4 parti grubunun ittifak içerisinde olumlu ya da olumsuz tavırları geliştirebilmesi çok önemli bizim için. Milas Belediye Meclisi olarak , Milas halkına bence şu sıkıntılı günlerde pozitif bir enerji verdiğimizi düşünüyorum.

Oy birliği ile karar geçmesi noktasında önemli bir hassasiyetim var…

Yüzde 95 oranında oy birliği ile karar geçmesi muhalefetteki arkadaşlarımızın önerileri de dikkate alınarak, bir sonuca ve değerlendirmeye varılma gayreti çok önemlidir. Oy birliği ile karar geçmesi noktasında önemli bir hassasiyetim var. İttifakla karar alınmasındaki desteklerinden dolayı başta grup sözcülerimiz olmak üzere tüm meclis üyelerimizi Milas halkı adına tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte de beklentim ve arzum Milas’ın menfaatleri doğrultusunda tüm arkadaşlarımızda yine yapıcı ve ilçenin gelişimi açısından yararlı olabileceğini düşündüğümüz noktalarda ittifak oluşturarak bir sonuca varma arzumdur. Bu duygu ve düşüncelerle 2023 yılının ilçemiz ülkemiz ve insanlık için sağlık huzur ve mutluluk getirdiği, insanların rahat ve kaygısız yaşadığı bir süreç olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasını tamamlamasının ardından mecliste grubu bulunan tüm parti sözcüleri söz alarak iyi dilek ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.