MİLAS BELEDİYESİ’NDEN “ENGELSİZ YAŞAM ENGELSİZ SPOR”

13.12.2022


 Milas Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılacak “Engelsiz Yaşam Engelsiz Spor” programı ile özel gereksinimli bireylerin sportif ve yaşamsal becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanacak.

 

Milas Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde, Berhal Arıkan antrenörlüğünde gerçekleşecek Engelsiz Yaşam Engelsiz Spor programı ile ilgili yapılan bilgilendirmede; “Milas’ta yaşayan özel gereksinimli bireylerin sportif ve yaşamsal becerilerinin gelişmesini amaçlayarak hazırladığımız eğitim programlarımız, uzman antrenör eşliğinde Milas Atatürk Spor Kompleksi’nde hizmet vermeye başlayacaktır. Birebir ve grup dersleri şeklinde uygulanacak olan eğitim programlarının, kişinin fiziksel gelişiminin yanında bilişsel, duyusal ve psikomotor gelişimine de katkı sağlaması hedeflenmektedir.” denildi.
Özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleşecek etkinlik programına katılmak isteyen vatandaşların, 0 (252) 512 58 80 no’lu iletişim numarasından detaylı bilgi alıp müracaatta bulunabileceği belirtildi.