BAŞKAN TOKAT GAZETECİLERLE BULUŞTU

11.01.2023


 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile buluştu. Oldukça samimi bir ortamda geçen buluşmada, yerel basının sorunlarına dikkat çekildi.Milas’ta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Milas Belediyesi tarafından basın buluşması gerçekleştirildi. Düzenlenen yemeğe; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve eşi Elif Tokat, Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Özel Kalem Müdürlüğü personelleri ile ilçedeki basın kuruluşlarında görev yapan basın emekçileri katıldı. 
Yemek sırasında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yerel ve yaygın basına yönelik ekonomik ve siyasi baskılar yaşatıldığını belirterek, “Çok zor şartlarda görev yapıyorsunuz, çok zor bir ülkede görev yapıyorsunuz, çok zor bir dönemde görev yapıyorsunuz. Ayrıca yerel olarak bu görevi yapıp ayakta durmaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden basın mensuplarımızı çok takdir ediyoruz. Bu nedenle yaptığınız göreve saygı duyuyoruz. Meslek ilkeleri ve doğru haber alma hakkı kapsamında her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kaybettiğimiz gazeteci büyüklerimizi saygıyla anıyorum. Gününüz kutlu olsun.” dedi.
Başkan Tokat konuşmasının devamında, “Meslek ilkelerine uygun davranan ve halkın doğru haber alma hakkına saygı gösteren, bu iki çerçeve içerisinde hareket eden tüm gazeteci arkadaşlarımızın bizim gözümüzde değeri çok yüksektir. Aramızdaki samimiyet ne olursa olsun, hiçbir gazeteci arkadaşımızdan özel istek ya da beklentimiz yoktur.” diye konuştu. 
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından söz alan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ise, “Gazeteciliğin en az hakka sahip bir meslek grubu olduğunu ifade ediyoruz. Öyle bir dönemde gazetecilik yapıyoruz ki, her oluşum kendi basınını yaratma çabası içerisinde. Kaderimiz çıkar gruplarının, biat mekanizmalarının ya da tarafgir yapıların iki dudağının arasında seyretmekte. Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 
Basın buluşması; müzik dinletisi, karşılıklı sohbet, hediyelerin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.