BAŞKAN TOKAT’TAN YOĞUN ÖREN MESAİSİ

12.01.2023


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ören Mahallesi’nde bir dizi toplantı ve incelemeye katıldı. Yoğun bir Ören programı gerçekleştiren Başkan Tokat, Ören Mahallesi’nde MUSKİ tarafından başlatılmış olan kanalizasyon çalışmaları ve birlikte gerçekleştirilecek olan yağmur suyu uzaklaştırma projesi toplantısına katıldı. Ardından İlçe merkezimize en uzak yerleşim yerlerimizden biri olan Kalem Mahallesi Dömendibi mevkiinde Milas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen parke kaplama çalışmalarını inceleyen Başkan Tokat, son olarak Ören Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Proje üzerinde toplantı gerçekleştirildi…

Ören mesaisine sabahın ilk saatlerinde Milas Belediyesi Ören Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen MUSKİ tarafından başlatılmış olan kanalizasyon çalışmaları ve birlikte gerçekleştirilecek olan yağmur suyu uzaklaştırma projesi toplantısıyla başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, heyet ile birlikte projenin değerlendirilmesi ve fikir alış verişi yapılmasının ardından çalışma yapılacak bölgelerde alan incelemesi gerçekleştirdi.

Dömendibi Mevkii’ndeki çalışmalar incelendi…

Toplantının tamamlanmasının ardından ilçe merkezimize en uzak yerleşim yerlerimizden biri olan Kalem Mahallesi Dömendibi mevkiinde devam eden parke kaplama ve yapılması planlanan çalışmaları inceleyen Başkan Tokat, çalışmalar hakkında ilgili müdürlerden bilgi aldı.

Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği incelemelerde vatandaşlar da taleplerini Başkan Tokat’a ilettiler. Talepleri dikkatle dinleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sorunların ivedilikle çözülmesi için beraberinde bulunan ilgili müdürlere talimat verdi.

Başkan Tokat, Ören Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yoğun geçen Ören mesaisini Ören bölge muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen akşam yemeği ile noktaladı.

Milas Belediyesi’ne ait Ören Kafe ve Restaurant Köy Gazinosu´nda gerçekleştirilen toplantıya Akçakaya, Alatepe, Bağdamlar, Bayır, Bozalan, Çakıralan, Çamlıca, Çökertme, Dereköy, Gökbel, Gürceğiz, Hüsamlar, Kalem, Karacaağaç, Kultak, Ören, Sek, Türkevleri, Yoğunoluk olmak üzere 19 bölge mahalle muhtarı katıldı.

Muhtarların talep ve önerilerinin dinlendiği toplantıda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, önümüzdeki süreçte mahallelerde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Katılımlarından dolayı tüm mahalle muhtarlarına teşekkür eden Başkan Tokat önümüzdeki süreçte de birlik, beraberlik ve uyum içinde Milas’a hizmet üretmek için çalışacaklarını ifade etti.

Yoğun geçen Ören mesaisinde Başkan Tokat’a Milas Belediye Başkan Yardımcıları Harun Reşit Çavuşoğlu, Ali Kurt, Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol, Fen İşleri Müdürü Okan Koban, Muhtarlık İşleri Müdürü Güray Emiroğlu, Mali Hizmetler Müdürü Tuncay Karaca, Hukuk İşleri Müdürü Zeki Çetinkaya ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tiryaki eşlik etti.