Cenaze İşlemleri Bilgileri

            Belediyemiz bölgesinde ikamet ederken vefat eden vatandaşlarımızın cenaze defin işlemleri Belediyemiz Cenaze ve Defin İşleri-Sağlık İşleri Birimlerince yapılmaktadır. Bunun için cenazenin yakınlarından birisinin cenazenin nüfus cüzdanı ile mesai saatleri dahilinde Belediyemiz Cenaze ve Defin İşleri Birimine başvurması gerekmektedir.

            Başvuru yapıldıktan sonra en kısa sürede Belediye Tabibi tarafından yerinde görülen ve muayene edilen cenazeye defin ruhsatı verilmektedir. Bu Defin Ruhsatı ile vefat eden kişiye ait tüm işlemler sonuçlandırılabilmektedir. Daha sonra vefat eden kişiye ait Mernisler, Belediyemiz Sağlık İşlerince hazırlanarak İlçe Nüfus Müdürlüğü´ne haftalık olarak gönderilmekte ve kişinin nüfustan düşmesi gerçekleştirilmektedir. Milas Şehir Mezarlığı'nda özel mezar yeri alma ve mezar inşa ruhsatları Belediyemizce verilmektedir ve ücretlidir. Belediyemiz Defin Ruhsatı işlemlerini yaparken Mezarlık Müdürlüğü’ne bilgi verilmekte ve vefat eden şahsın gömüleceği yer hazırlanmaktadır.

    Ayrıca aylık olarak düzenlenen Ölüm İstatistik Formları Sağlık Grup Başkanlığı aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilmektedir.