ELDEN ELE PROJESİ

Çeşitli sebeplerle kullanım dışı kalan ev eşyası ve kıyafetlerin bir noktada toplayıp ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunmayı hedefleyen “Elden Ele” Projesi çalışmaları devam etmiştir. • “Elden Ele Projesi” kapsamında toplanan eşyaların öncelikle temizliği ve kullanılabilirliği göz önünde bulundurularak tasnifi yapılıp, belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyalar dağıtıma hazır hale getirilmektedir. • Projemizin uygulamaya geçtiği günden bu yana başta giyim eşyası olmak üzere yatak, baza, kanepe, ev gereci, beyaz eşya ve evlenecek çiftlere gelinlik yardımında bulunulmaktadır. • “Elden Ele” Projesi kapsamında, toplumsal dayanışma teşvik edilmiş, bu projemiz yardımsever vatandaşlarımızdan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan büyük ilgi görmektedir.

ENGELLİ NAKİL ARACI

        Proje kapsamında temin edilen bir araç Engelli Vatandaşlara göre modernize edildi.Tamamen engellilere göre dizayn edilen araç, engelli vatandaşları evlerinden alıp gitmek istedikleri yere götürecek. Araç, engelli vatandaşlar ile refakatçilerini aynı anda taşıyabilecek. Başkan Tokat; Amaçlarının engellilerin hayatlarını daha çok kolaylaştırmak olduğunu vurguladı.

     Milas Belediyesi´nin engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Tokat, "Milas Belediyesi engelli vatandaşların hayatlarını daima kolaylaştırmak için çalışıyor. Bu nedenle altyapıdan üst yapıya kadar birçok projemizi gerçekleştirirken engellileri de düşünerek dizayn ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar ile engelli vatandaşlarımız daha rahat hayatlarını devam ettiriyorlar. Biz sadece üst yapı ve altyapı çalışmaları ile kalmıyoruz.Engelli nakil aracı 1 tekerlekli sandalyeli olmak üzere 8 engellimizi ve refakatçisini rahatlıkla istediği yere taşıyacak. Bu şekilde engelli vatandaşlarımız istedikleri yerlere kolayca gidebilecek." dedi.