Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Kıymetli hemşehrilerim;

31 Mart 2024’te gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Milas Belediye Başkanı olarak doğduğum, yaşadığım, yetiştiğim kente hizmet etmek için seçildim. 


Ülkemizin en değerli ve en köklü belediyelerinden biri olan Milas Belediyesi’ndeki ‘Belediye Başkanlığı’ görevimde 150 bin Milaslıya hizmet edecek olmanın büyük onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu görevin bana verdiği büyük sorumluluğun da farkında olarak, saygıdeğer vatandaşlarımızla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitlik anlayışıyla vazifemizi yerine getirmeye çalışacağız. Bunun yanında mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmek, kamu hizmetlerinin kalitesini artırmak  ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönünde büyük bir gayret göstermeye çalışacağız


Değerli dostlarım;

Sizlerin desteği ile daha önce 3 dönem bu görevi üstlendim, birlikte çok güzel işler başardık. Yeni görev; yeni heyecan ve yeni hizmet aşkı demek. Yine sizlerle birlikte daha güzel, daha başarılı hizmetleri hayata geçirececeğiz. Bu zor ve bir o kadar onurlu görevi yaparken en büyük güvencem sizlerin manevi desteği olacaktır. Karşılıklı dayanışma, işbirliği ve özveriyle belediye meclis üyelerimizle birlikte hemşehrilerimiz için güzel işler ortaya koyacağız, yoğun bir emekle ve ekip ruhu içerisinde hizmet edeceğiz. ‘İşimiz, Gücümüz Milas’ sloganıyla, içimizdeki enerji ve sorumluluk ruhuyla ilçemizdeki yaşam kalitesinin artırılması için var gücümüzle çalışacağız.


Milas’ımızın daha ileri bir noktaya gelmesi için; saygıdeğer Milaslıların, milletvekillerimizin, belediye meclis üyelerimizin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarının, mesai arkadaşlarımın katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. 


Bu duygu ve düşüncelerle; tarihi, doğası, kültürel mirasıyla örnek kent Milas'ımızın ve Milaslı hemşehrilerimizin daha güzel günler ve daha aydınlık yarınlarla buluşmasına katkı sağlayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Fevzi TOPUZ Milas Belediye Başkanı