» Güncel  » Tamamlanan Projelerimiz

  

ULUSAL EGEMENLİK, KADIAĞA, CUMHURİYET VE MENTEŞE CADDELERİ DÜZENLEME PROJESİ
 

 İlçe merkezinde bulunan Menteşe, Kadıağa, Ulusal Egemenlik ve Cumhuriyet caddeleri 1. derece ile 3. derece arkeolojik kentsel sit alanları içerisinde yer almakta.
İlçe merkezinin yoğun ve hareketli olan bu caddeler üzerinde mevcut ta ki sorunları gidermek için Milas Belediyesi tarafından yol ve kaldırım düzenlemelerini içeren proje hazırlatıldı. Söz konusu proje kaldırım ve yol düzenlemesi başta olmak üzere, bu caddelerin trafik akışından, aydınlatılmasına kadar bütün detayları içermekte.
Proje ile hedef, ilçenin kalbi konumunda ki bu caddelerde mevcut tüm olumsuzlarının giderilmesi.
Proje kapsamında cadde aydınlatmalarında aydınlatma direklerine montajlı ve trafiği engellemeyecek şekilde saksılar kullanılarak içerilerine görsel zenginlik arttırılacak bitkiler yerleştirilecek, proje ile kent merkezinin daha yaşanabilir hala gelmesi planlandı.
Milas’ın kalbi konumunda olan yıllardır ve halen ticaretin yoğun şekilde işlediği bu kent merkezimiz değişen ve gelişen Milas’ın ihtiyaçlarına cevap verememekte. Bu sebepten dolayı daha yaşanabilir bir kent merkezi için harekete geçtik, uzun çalışmaların ardından Ulusal Egemenlik, Kadıağa, Cumhuriyet ve Menteşe Caddeleri’nin geliştirilmesini kapsayan projeyi hazırladık. Caddelerin mevcut durumu göz önüne alınarak Menteşe, Kadıağa ve Cumhuriyet Caddelerinde taşıt trafiği ile yaya hareketini sağlayabilecek geniş yaya kaldırımları tasarlandı. Ayrıca caddelerin görsel zenginliğini tasarlarken de kentin antik dokusuna uygun olarak dekoratif taşlar kullanılacak. Bütün projelerde olduğu gibi bu projemizde halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda hareket ettik. Hedefimiz daha yaşanabilir bir MİLAS için değişerek gelişme’Proje Tarihi : 01.03.2015

Tamamlanan ProjelerAYDINLIKEVLER AKKENT SİTESİ ATATÜRK PARKI VE SPOR TESİSLERİ
APLANGEÇ PARKI REVİZYONU
MİLAS AFET TOPLANMA MERKEZİ ÇALIŞMALARI
KAYMAKKAVAĞI MESİRE ALANI
MENTEŞ YÜRÜYÜŞ YOLU
YENİ SERA ALANI
ŞEHİT JANDARMA PİLOT YARBAY LEVENT TABAK PARKI
ŞEHİT PİYADE ONBAŞI SABAHATTİN DERİN PARKI REVİZYONU
KARİKATÜRİST TURHAN SELÇUK PARKI
PROF.DR. TÜRKAN SAYLAN PARKI ve KALDIRIM-YEŞİL BANT DÜZENLENMESİ
YUNUS EMRE PARKI
AKKENT PAZAR ALANI
ESKİ CUMARTESİ PAZARI REVİZYONU
ULUSAL EGEMENLİK, KADIAĞA, CUMHURİYET VE MENTEŞE CADDELERİ DÜZENLEME PROJESİ
MİLAS TARİHİ ARASTA VE ÇEVRESİ 1.ETAP RESTORASYON VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ
ÇÖLLÜOĞLU HANI RESTORASYON PROJESİ
MİLAS SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ
SOSYAL YAŞAM MERKEZİ


1