» Güncel  » Tamamlanan Projelerimiz

  

AYDINLIKEVLER AKKENT SİTESİ ATATÜRK PARKI VE SPOR TESİSLERİ
 

 Akkent Sitesi Atatürk Parkı ve spor tesisleri yaklaşık olarak 7 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.
Bir önceki dönem yapımına başlanılan parkın sentetik çim futbol sahası ve şelaleli park kısmı bu dönemde bitirilmiştir. Ancak 2009 yerel seçimleri sonrası göreve geldikten sonra parkın ve eksikliklerinin tamamlanması için çalışmalara başlanılmıştır.
Bu kapsamda şelaleli park kısmında dinlenme yeri olarak ayrılan bölümün işlevini yitiren çatı kaplaması belediyemiz ekiplerince pergola yapılarak yenilenmiştir. Yine aynı bölümde sorunlu olan çim doku rulo çim ile değiştirilmiştir. Zemini toprak olan Çocuk Oyun grubunun altına dökme kauçuk uygulaması yapılmış ve yeni ağaçlandırma çalışma yapılarak bu bölümdeki çalışma tamamlanmıştır.
Parkın Basketbol ve Voleybol Sahası olarak planlanılan kısmında 28 X 15 ebatlarında zemini rulo kauçuk ve etrafı tel örgülü bir basketbol-voleybol sahası yapılmıştır. Sahanın etrafında bulunan 424 metrekarelik alan rulo kauçuk uygulaması yapılarak yürüyüş yolu haline getirilmiştir. Basketbol ve Futbol sahasının seyirci izleme bölümleri tamamlanmış ve bu alanın kenarındaki boş bölümler ağaçlandırılarak zemin çimle kaplanmıştır.
Sentetik Futbol Sahası’nın soyunma kabinlerinin iç kısımları elden geçirilerek yenilenmiştir.
İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın büyük bir eksikliğini giderecek olan Piknik Alanımızda 2 bin metrekarelik bir alan çimle kaplanmıştır. Yeni ağaçlandırmada yapılan bu bölüme bank ve piknik masaları konularak parkın geneline hizmet verecek tek katlı bir kafeterya yapılmasıyla tüm elemanlarıyla ilçemize yakışan bir piknik alanı yaratılmıştır.
Parkımızın genelinde çocukların emniyeti düşünülerek gerekli noktalara korkuluklar monte edilerek çalışma tamamlanmıştır.
Akkent Atatürk Parkı ve Spor Tesisleri içerisinde barındırdığı tüm yapısal elamanlarıyla Milas Belediyesi’nin yeni yapmış olduğu modern parklara güzel bir örnektir.Proje Tarihi : 01.03.2015

Tamamlanan ProjelerAYDINLIKEVLER AKKENT SİTESİ ATATÜRK PARKI VE SPOR TESİSLERİ
APLANGEÇ PARKI REVİZYONU
MİLAS AFET TOPLANMA MERKEZİ ÇALIŞMALARI
KAYMAKKAVAĞI MESİRE ALANI
MENTEŞ YÜRÜYÜŞ YOLU
YENİ SERA ALANI
ŞEHİT JANDARMA PİLOT YARBAY LEVENT TABAK PARKI
ŞEHİT PİYADE ONBAŞI SABAHATTİN DERİN PARKI REVİZYONU
KARİKATÜRİST TURHAN SELÇUK PARKI
PROF.DR. TÜRKAN SAYLAN PARKI ve KALDIRIM-YEŞİL BANT DÜZENLENMESİ
YUNUS EMRE PARKI
AKKENT PAZAR ALANI
ESKİ CUMARTESİ PAZARI REVİZYONU
ULUSAL EGEMENLİK, KADIAĞA, CUMHURİYET VE MENTEŞE CADDELERİ DÜZENLEME PROJESİ
MİLAS TARİHİ ARASTA VE ÇEVRESİ 1.ETAP RESTORASYON VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ
ÇÖLLÜOĞLU HANI RESTORASYON PROJESİ
MİLAS SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ
SOSYAL YAŞAM MERKEZİ


1