» Habeler  » Haberler
Kan

  

BAŞKAN TOKAT MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Başkan Tokat son iki günde Kırcağız, Kızılcayıkık, Bahçeburun, Aydınlıkevler, Savran, İçme, Damlıboğaz, Yaşyer ve Avşar mahallelerini ziyaret etti.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ziyaretlerde mahallelerle ilgili planlanan çalışmaları paylaşırken mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. 17 Kasım Çarşamba günü sırasıyla Kırcağız, Kızılcayıkık ve Bahçeburun mahallelerini ziyaret etti. Başkan Tokat’a mahalle ziyaretlerinde Milas Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ateş ve Halil Mutlu, Milas Belediye Meclis Üyeleri, Milas Belediye Birim Müdürleri, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, CHP il ve ilçe yöneticileri ve mahalle muhtarları eşlik etti.

 “Kırcağız Mahallesi Baştan Aşağı Değişti”

Kırcağız Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 10 bin m2’lik parke kaplama çalışmasını ve 900 metrelik koruge boru hattı döşeme çalışmasını inceleyen Başkan Tokat daha sonra yurttaşlarla buluştu. Kırcağız Mahallesi’nde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilk etapta atık suyu bertarafı için koruge boru hattı döşendiğini ve eş zamanlı olarak 10 bin m2’lik çalışmanın da hala mahallede sürdüğünü aktardı.

“Kızılcayıkık ve Bahçeburun’da Çalışmalar İncelendi”

Kırcağız Mahallesi’nin ardından Kızılcayıkık ve Bahçeburun mahallelerinde de yurttaşlarla buluşan Başkan Tokat, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili yurttaşları bilgilendirdi. Mahalle ziyaretlerinde çok konuşmayı sevmediğini yurttaşları dinlemek için bu ziyaretlerin gerçekleştiğini aktaran Başkan Tokat, “Mahallelerimizde çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Her mahallemize etkin ve eşit hizmet anlayışımızla çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İmkanlarımız maalesef kısıtlı. Bazı mahallelerimizin 6-7 alt mahallesi var. Bu mahalleleri de Milas’ın mahalle sayısına dahil edersek yaklaşık 400 mahalleye hizmet götürmeye çalışıyoruz.  Büyükşehir yasasıyla birlikte birçok mahallemizden vergi almıyoruz ve hizmet götürme noktasında belediye imkanlarımız kısıtlı kalıyor. Biz hiçbir bahane üretmeden elimizdeki tüm imkanlarla hemşehrilerimize hizmet götürmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

“Sanayi Esnafına Kahvaltı İkramı”

18 Kasım Perşembe günü mahalle ziyaretleri devam etti. İlk olarak Aydınlıkevler Mahallesi’nde bulunan Güçsan Sanayi Sitesi’nde Milas Belediye İkram Aracı ile sanayi esnafına kahvaltı ikramında bulunuldu. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da sanayi esnafına kahvaltılık ikramında bulunarak esnafla sohbet etti. Burada gerçekleştirilen çalışmayla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Başkan Tokat, “Bugün sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Güçsan Sanayi Sitesi´ndeki esnafımıza kahvaltı ikramında bulunduk. Hemşehrilerimizle birlikte kahvaltı ettikten sonra sanayi esnafımıza hayırlı işler diledik. Ekmeğimizi birlikte bölüşecek, hemşehrilerimizin her zaman yanında olacağız.” ifadelerine yer verdi. Sanayi Sitesi ziyaretinin ardından Akkent Pazarı’nı da ziyaret eden Başkan Tokat sosyal medya hesabından, “Akkent Pazarımızdayız... Hemşehrilerimizle buluşuyor, esnafımıza hayırlı işler diliyoruz. Her zaman ve her yerde hemşerilerimizin yanındayız.” şeklinde açıklamada bulundu.

“Savran, İçme, Damlıboğaz, Yaşyer ve Avşar Mahalleleri Ziyaret Edildi”

Akkent Mahallesi ziyaretinin ardından Milas’ın kırsal mahalle ziyaretleri başladı. Sırasıyla Savran, İçme, Damlıboğaz, Yaşyer ve Avşar mahalleleri ziyaret edildi. Gerçekleştirilen ziyaretlerde bölgede yapılan çalışmalar incelendi ve yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretlerde konuşan Başkan Tokat, “Milas’ın her mahallesine etkin ve eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm mahallelerimize belediyemizin imkanları ölçüsünde ve belirlenen program çerçevesinde hizmetlerimizi götürüyoruz. Belediye olarak sadece kendi işimizi de yapmıyoruz. Kendi işlerimiz haricinde diğer kurumların işlerini de biz yapıyoruz. Cami, okul, sağlık ocağı gibi yerlerin bakım ve onarımlarını da biz yapıyoruz. Bu işleri yaparken bile bahane üretmedik, ‘bunlar bizim işimiz değil’ demek bize yakışmaz. Biz memleketimize ve hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. İşimiz hizmet üretmek, iş bitirmek, iş çözmek ve insanları memnun etmek.” dedi.
Haber Tarihi: 19.11.2021

HaberlerKonu:MİLAS’IN EFELERİ İSTANBUL BBSK KARŞISINDA SAHAYA ÇIKACAK

Milas Belediyespor Voleybol Takımımız TVF 1. Lig 8. hafta karşılaşmasında kendi sahasında İstanbul BBSK takımını konuk ediyor.

Ge&cce...Konu:İHALE İLANI

Mülkiyetleri Belediyemize ait olan taşınmazlarımız 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45...Konu:BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmen...Konu:BAŞKAN TOKAT TAMAMLANAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İsmetpaşa Mahallesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü’nce yapılan çalışmaları inceledi.

Konu:BAŞKAN TOKAT'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Öğretmenlerimiz, ülkemizin kuruluşu...Konu:TONGUǒUN IŞIĞINDA KÖY ENSTİTÜLERİ

Milas Belediyesi kültür ve sanat alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

İlçemizde yaşayan, köy enstit&uu...Konu:MİLAS'TA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Milas Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, İsm...Konu:DEPLASMANDAN GALİBİYETLE DÖNDÜK

İlimizi ve ilçemizi TVF 1. Lig’de başarıyla temsil eden Milas Belediyespor Voleybol Takımımız ligin 7. haftasında deplasmanda karşılaştığı Ür...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÜRETİCİLERİN VE KOOPERATİFLRİN DAİMA YANINDA

Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi (PİNKOOP)arasında protokol imzalandı.

İlçe...Konu:BAŞKAN TOKAT MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat mahalle ziyaretlerini aralıksız sü...Konu:MİLAS BELEDİYESİ KOOPERATİFLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi arasında protokol imzalanacak.

Milas ...Konu:İHALE İLANI

Mülkiyetleri Belediyemize ait olan taşınmazlarımız 2886 Sayılı De...Konu:ZAMAZİNGO OYUNU İZLEYİCİYLE BULUŞTU

 

Milas Belediyesi bünyesinde kültür ve sanat etk...Konu:RENKLERİN DÜNYASI VE AH ŞU BÜYÜKLER OYUNLARI SAHNELENDİ

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi bünyesinde açılan tiyatro-drama kurs...Konu:TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Sorunları yerinde tespit ...

1234567891011121314151617