» Habeler  » Haberler
Kan

  

BAŞKAN TOKAT ESENTEPE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçemiz için önemli bir konuma sahip olan ve eşsiz manzarasıyla kentimizin simge mekanlarından biri olan Esentepe Park Alanı’nda Milas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen revizyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Alanın eski ihtişamlı görüntüsüne kavuşturulacağını belirten Başkan Tokat; “Bizde anıları yaşayan Esentepe’yi tekrar halkımıza kazandıracağız” dedi.

Sit alanı olan ve Milas Belediyesi tarafından yapılan projenin Anıtlar Kurulu’na sunulması ve kurul tarafından onaylanmasının ardından çalışmaların başladığı Esentepe’de Milas Belediyesi ekipleri tarafından yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Alanda Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol ve Fen İşleri Müdürü Okan Koban ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Tokat’a Fen İşleri Müdürü Okan Koban proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bizde anıları yaşayan Esentepe’yi tekrar halkımıza kazandıracağız

Alan incelemesinin ardından açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bizde anıları yaşayan Esentepe’yi tekrar halkımıza kazandıracağız. Bu anlamda uzun zamandır proje çalışmamız var. Yaptığımız projeyi Anıtlar Kurulu’na sunduk. Anıtlar Kurulu’ndan onaylandı. Burası sit alanı olduğu için kurulu ilgilendiren bir durum var. Daha sonra burada gerekli sondaj kazıları yapıldı. Buna göre de bize yapım için izin verildi. Şu anda burada yapım çalışmasına başladık. Arkadaşlarımız Kafeterya binamızın inşasıyla uğraşıyorlar. Tamamen Milas Belediyesi’nin kendi ekibiyle yapacağımız bir çalışma bu. Kafeteryamızın değişik işlevler taşımasını özellikle önemsiyoruz. Önünde tarihi eserlerin sergilendiği bir camekanlı sergi alanımız ve aynı zamanda da küçük göletimiz olacak. Ayrıca burada yeşil alanın arttırılması, ağaç sayı ve görselimizin zenginleştirilmesi adına da çalışmalarımız olacak” dedi.

Milas için çok önemli bir alan

Esentepe’nin Milas için önemli bir alan olduğunun altını çizen Başkan Tokat; “Esentepe konum itibariyle de tarihsel niteliği itibariyle Milas için çok önemli bir alan. Bu alanın tekrar Milas halkının hizmetine sunulması kentimizdeki vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacaktır. Kafeteryayı tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde de peyzaj ve alandaki diğer çalışmalarımıza başlayacağız. En kısa zamanda halkımızın hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Güzel bir alanı Milas’a tekrar kazandırmış olacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Halkımıza da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Haber Tarihi: 10.01.2022

HaberlerKonu:MİLAS BELEDİYESİ BÜNYESİNDE ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ALINACAKTIR

Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde çalışmak üzere

Büro İşçisi &...Konu:BAŞKAN TOKAT ALAN İNCELEMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat beraberindeki heyetle birlikte ziyaret ettiği Bafa Kapıkırı Heraklia Antik Kenti’nde, devam eden kazı faaliyetlerin...Konu:ZABITALAR DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

 

Milas Belediyesi Zabıta Müd&...Konu:KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ KUŞADASI’NDA TOPLANDI

Milas Belediyesi’nin de birlik üyesi olduğu Kıyı Ege Belediyeler Birliği encümen toplantısı ger...Konu:MENTEŞ YÜRÜYÜŞ YOLUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

 

Milas Belediyesi çalışmala...Konu:BRİÇ TAKIMIMIZ TÜRKİYE DOKUZUNCUSU

Batı Akdeniz Bölge Şampiyonası’nda şampiyon olarak Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na katılmaya hak ...Konu:MİLAS BELEDİYESİ'NİN RESİM VE KARİKATÜR KURSU DEVAM EDİYOR

 

Milas Belediyesi tarafından yaz döneminde açılan karikatür ve resim kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Konu:MİLAS İÇİN BÜYÜK YATIRIMLAR BAŞLIYOR

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet T...Konu:MİLAS BELEDİYESİ OLAYLI MEKANI MÜHÜRLEDİ

 

Muğla’nın Milas ilçesinde Jandarma ve Zabıta Ekip...Konu:MİLAS’IN DÖRT BİR NOKTASINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

 

Milas Belediyesi çalışmala...Konu:YAHUDİ MEZARLIĞI VE YAHUDİ SİNAGOGU PROJELERİ KONUŞULDU

Yüksek Mimar Rubi Asa ve Robert Berk Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Milas Belediyesi tara...Konu:MİLAS BELEDİYESİ’NDEN AŞURE DAĞITIMI

 

 

Milas Belediyesi M...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YAZ SEZONUNDA DA HİZMETLERİNİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRÜYOR

 

Milas Belediyesi hizmetlerini sürdürüyor. Bir&c...Konu:AĞUSTOS AYI MECLİSİ TAMAMLANDI, BAŞKAN TOKAT ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

 

Milas Belediyesi Ağustos Ayı Olağ...Konu:MİLLİ GÜREŞÇİ TAHA AKGÜL MİLAS’TA

 

 

1234567891011121314151617