» Habeler  » Haberler
Kan

  

‘KENTSEL’ VE ‘KIRSAL’ AYRIMI YAPMAYAN GÜÇLÜ BELEDİYE
 

Milas Belediyesi, kentsel ve kırsal ayrımı yapmaksızın sürdüğü çalışmalarla gücüne güç katmaya devam ediyor…


Ülke genelinde yaygın olarak yürütülen ‘kentsel’ alan belediyeciliği ile özdeşleşen çalışmaların aksine ‘kırsal’ alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken Milas Belediyesi, sunduğu her hizmetin takibini yerinde yaparak vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.


“KIRSALI GÖRMEZDEN GELMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”
Kentsel ve kırsal ayrımını en aza indirmek, hizmet alanındaki tüm vatandaşlara eşit hizmet sunmak adına disiplinli bir şekilde çalışmalara devam edildiğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Belediyecilik anlayışına farklı bir boyut kazandırmak istiyoruz. Hedefimiz, hizmet sunmadaki adaletsizlikleri olabildiğince ortadan kaldırmaktır. Kırsal alanı fazla olan bir belediye olarak o bölgeleri görmezden gelmemiz mümkün değil. Mülki sınırlarımız içerisinde yer alıp mahalleye dönüştürülen tüm köylerimize, muhtarlarımızla fikir alışverişinde bulunarak hizmet sunuyoruz.” dedi.

“GÜVENLİ, MODERN YOLLAR…”
Kalınağıl, Kayadere, Çamovalı, Avşar, Savran, Kultak, Kandak, Bozbük ve Kazıklı mahallelerinde tamamlanan ve devam eden çalışma alanlarına tek tek giderek, yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tokat, “Belki bazılarınız “yine mi yol” diye bize tepki gösteriyorsunuz. Oysa bizler için bu çalışmalar asfalt ya da parke döşemenin ötesindedir. Çünkü kırsalda oturan vatandaşlarımızın evine güvenli, modern bir yoldan ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Bozuk bir alanda yol almak hepimizi stres içerisinde bırakır. Bu noktada tüm günün koşuşturmasının üstüne en azından sürekli gelinip gidilen güzergahlarda konfor sağlamak istiyoruz.” dedi.


“132 MAHALLEYE EŞİT HİZMET…”
Tüm bu çalışmaları yürütürken muhtarlarla ve mahalle sakinleriyle sürekli irtibat içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Tokat, “Muğla’nın diğer ilçeleri ile karşılaştırdığımızda 132 mahalle ile ortalamanın çok çok üstünde bir sayıya sahibiz. Bu tablo bir kez daha gözler önüne seriyor ki, Milas’ı kırsaldan ayrı düşünmemiz mümkün değil. Kırsal mahallelerimize yaptığımız ziyaretlerde mahallelerin diğer eksikliklerini de tespit ederek, programımıza dahil ediyoruz. Her fırsatta dile getirdiğim gibi her mahallemize eşit hizmet dağıtmak için uğraş veriyoruz.” diye konuştu.

 

“YETKİ VE KAYNAKLARIMIZI YERİNDE KULLANIYORUZ”
“Hepinizin bildiği gibi pandemi ile birlikte özellikle sağlık alanında zorlu bir dönemden geçtik. Bu süreçte büyük metropollerde yaşayanlar, rahat bir nefes almak için köylere yöneldi. Kimileri tamamen yerleşti, kimileri ise yılın belli bir dönemini kırsalda geçirir hale geldi.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tokat açıklamasına şöyle devam etti:
“Milas’ta yaşayanlar olarak bizler şanslıyız. Çünkü halkımızın büyük bir bölümü kırsal mahallelerimizle bağlantılı bir yaşam sürmektedir. Cazibe haline gelen bu yerleşim yerlerimize ulaşımın rahat olması için uğraş veriyoruz. Etkin ve verimli bir hizmet sunmak için belediyemizin hizmet götürmekte sorumlu olduğu alanlarda tüm ölçütleri hesaba katıp, yetki ve kaynaklarımızı yerinde kullanmaya özen göstererek verimliliğimizi artırma gayretindeyiz.


“DEZAVANTAJLARI, AVANTAJA ÇEVİRECEĞİZ”
Kırsal alan belediyeciliği konusunda Milas Belediyesi olarak önemli adımlar attık. Geniş bir alana yayılan hizmet alanımızda yaşanabilecek tüm dezavantajları, avantaja çevirmek için ekiplerimiz seferber olmuş durumda. Örnek bir belediyecilik anlayışıyla bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”
Haber Tarihi: 26.09.2022

HaberlerKonu:İHALE İLANI

     İlçemiz genelinde Belediyemiz mülkiyeti ile Belediyemiz hüküm ve tasarr...Konu:KIŞLIK SEBZELER, PAZARDA ÜRETİCİYLE BULUŞTU

Konu:KADINLARLA ‘YAŞAM BOYU SPOR’

Konu:LİDER SAHADAN 3 PUANLA AYRILDI

Milas Belediyespor Voleybol Takımımız kendi evinde ağırladığı Bigadiç Belediyeyi mağlup etti.

TVF Alpaslan Endüstri Erkek...Konu:MİLAS’IN KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA PROJELERİ TANITILDI

Konu:EMLAK, ÇTV VE İLAN-REKLAM VERGİSİ ÖDEMELERİNDE SON TARİH 30 KASIM

Konu:E-İMAR SİSTEMİ VATANDAŞA KOLAYLIK SAĞLIYOR

Konu:İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemize ait olan ilçemiz muhtelif mahallelerinde bulunan taşınmazlarımız 2886 Sayılı Devlet İhale Kan...Konu:CEMEVİ PROJESİNİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Tamamı Milas Belediyesi tarafından Hacıabdi Mahallesi’nde gerçekle...Konu:MİLAS BELEDİYESİ, PERSONELLERİNE YÖNELİK SAĞLIK TARAMASINI SÜRDÜRÜYOR.

Milas Belediyesi bünyesinde işçi kadrosunda görev yapan personellere sağlık taraması gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda Milas Belediyesi Emek Person...Konu:KORU’DA TRİTİKALE EKİMİ KIYIKIŞLACIK’TA İNCELEME

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hafta sonu gerçekleşen Zeytin Hasat Şenliği programının ardından hafta içi yoğun mesai programına tüm...Konu:BAŞKAN TOKAT’TAN MUHTARLAR DERNEĞİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 8. Milas Zeytin Hasat Şenliğ...Konu:2022 YILI EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ

...Konu:MİLAS BELEDİYESİ’NİN KURSLARINA ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Eğitim alanında başarılı hizmetler gerçekleştiren Milas Belediyesi öğrencilere ödev desteği ve sınavlara hazırlık noktasında destek oluyor.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ’NDE TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

 Bünyesindeki tüm birimlerinde dijital dönüşüm seferber...

1234567891011121314151617