» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS BELEDİYESİ TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
 

Milas Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’ın Başkanlığında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda toplanan mecliste 16 ana gündem maddesinin yanı sıra 4 ek gündem maddesi ve imar komisyon raporları görüşülerek, karara bağlandı. Milas Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 14:30’ da gerçekleştirilecek.

Başkan Tokat’tan minik Beren’ e yardım çağrısı

Gündem maddelerine geçilmeden önce Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat açıklamalarda bulundu. Başkan Tokat, yaşama tutunabilmesi için ameliyat olması gereken minik Beren için tüm vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

Başkan Tokat; “Sizlerin, Belediye personelimizin ve tüm halkımızın dikkatini çekmek ve desteğini kazanma adına bir çağrımız var. Belediyemiz temizlik işlerinde çalışan bir arkadaşımızın Beren adında küçük bir kızı var. Bu kızımızın kalbinde ciddi sorun var. 4. ya da 5. ameliyatı için şu anda hazırlık yapılıyordu ama son birkaç gündür çocukta morarma başladı ve ameliyat için zaman daralmaya başladı. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz ama bu en son ameliyat için 100 bin lira civarında acil desteğe ihtiyacımız var. Ben sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Acil bir durum sebebiyle böyle bir çağrıyı burada yapma ihtiyacı hissettik. Yarından itibaren biz bizzat ziyaretlerimizle bu desteği toplamaya çalışacağız. Siz meclis üyelerimizden, personelimizden, halkımızdan, duyarlı iş adamlarımızdan çocuğumuza destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

‘Doğalgaz konusunda güzel bir gelişme oldu’.

Doğal gaz süreciyle ilgili bilgilendirme de yapan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat; Geçen meclisten bu yana önemli bir gelişme olarak addedebileceğimiz doğalgaz konusunda güzel bir gelişme oldu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızdan milletvekillerimiz vasıtasıyla randevu talep etmiştik Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak. Geçen haftalarda bu ziyaret gerçekleşti. Milletvekillerimiz Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İlçe Başkanlarımız Emin Çelik ve Emin Nazmi Ünlüsoy ile birlikte OSB yönetimini temsilen ben ve ilçe kaymakamımız mecliste bakanımızla konuyu görüştük. Bakanımızla ilgili kurum ve kuruluşlarla ve kişilerle orada bizzat bağlantı kurduk. 2022’nin 3. çeyreğinde Milas’a doğal gaz verileceğini kesin somut tarih olarak ifade ettiler. Bu konuda BOTAŞ’ın projelendirme çalışmaları devam ediyor. BOTAŞ Milas’a kadar hattı getirecek, Milas’ın içerisindeki gerekli döşeme ve abonelik işlemleri de Akmercan firması tarafından gerçekleştirilecek” açıklamasında bulundu.

Milas Belediye Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda görüşülen ve karara bağlanan tüm gündem maddeleri aşağıdaki gibidir;

1-       Açılış ve yoklama

 

2-       İlçemiz Burgaz Mahallesi 79 Ada 250 parsel maliki, parseline şuyulu bulunan  mülkiyeti Belediyemize ait 79 Ada 282 parselde kayıtlı 14,84m2 yüzölçümlü taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

3-       İlçemiz Hacıilyas Mahallesi 350 Ada 46 parselde kayıtlı 151,91m2 yüzölçümlü arsa vasıflı mülkiyeti belediyemize ait taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

4-       Milas Kaymakamlığı İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğünün, İsmetpaşa Mahallesi 264 ada 24 parsel nolu ana hizmet binasının bulunduğu arsanın yanında atıl halde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 264 ada 52 parselde kayıtlı 185,46 m2 yüz ölçümlü taşınmazın hizmetlerinde kullanılmak üzere bedelsiz olarak tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

5-       Fatma GÜRGÜN Vekili Fatih KUŞ’un, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında park alanı, meskun konut alanı ve yol alanında kalan  İlçemiz Selimiye Mahallesi 259 Ada 29 parsel nolu taşınmazının park alanında kalmasından dolayı kamulaştırılması talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

6-       İlçemiz Çamiçi (Bafa ) Mahallesinde bulunan 607 parsel maliklerinin İmar Planında yolda kalan  taşınmazının kamulaştırılması talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

7-     İlçemiz Çamiçi (Bafa ) Mahallesinde bulunan 526 parsel malikinin İmar Planında yolda kalan  taşınmazının kamulaştırılması talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

8-       İlçemiz Balcılar Mahallesi 123 Ada 23 parselde kayıtlı mülkiyeti belediyemize ait 1.133,08m2  yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

9-       İlçemiz Mutluca Mahallesi 199 Ada 51 parselde kayıtlı parsel maliklerinin taşınmazlarının yolda kalan 49,53m2 lik kısmının kamulaştırılmasını istemediklerini mevcut haliyle kullanmaya devam edip ileride inşaat yapmak istediklerinden dolayı yola terk işlemi yapacaklarını kamulaştırma yapıldığı takdirde geriye kalan arsalarının kullanımının zorlaşacağı konusunun görüşülmesi, maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

10-  İlçemiz Mutluca Mahallesi 199 Ada 49 parselde kayıtlı parsel maliklerinin taşınmazlarının yolda kalan 46,59m2 lik kısmının kamulaştırılmasını istemediklerini mevcut haliyle kullanmaya devam edip ileride inşaat yapmak istediklerinden dolayı yola terk işlemi yapacaklarını kamulaştırma yapıldığı takdirde geriye kalan arsalarının kullanımının zorlaşacağı konusunun görüşülmesi, maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

 

11-    İlçemiz Güllük Mahallesi 302 ada içerisinde Belediyemizin 2016/45 nolu encümen kararı ile yoldan ihdas işlemi yapılarak 302 ada 17,18,19 nolı ihdas parselleri Belediyemiz adına çıkarılmış olup 302 ada 17 -18 nolu ihdas parsellerinin büyük bir kısmının belediyemiz parseli olan 302 ada 13 parsel içerisinde kaldığı ve parsel mülkiyetlerinin mükerrer olarak çıkartıldığı parsellerin ihdas işlemi yerine ifraz işlemi ile oluşturulması gerektiğinden dava yoluna gidilmeden aynı m2 ler baz alınarak 302 ada 13 parsel ve kendi parselleri ile birlikte tevhiden ifraz uygulaması yapılarak iptal edilecek ve bu alanların ana parsellerine dahil edilerek iptal sonucu para iadesi yapılmadan yeni parsellerin oluşturulup bedelsiz verilmesi ve mağduriyetin giderilmesi için muvaffakatımızın verilmesi talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

12-    Y-Özkaya İnş.Nak.Kom.Tur.San.Tic.İhr.Ltd.Şti. nin, İlçemiz Hacıilyas Mahallesi 366 ada 25 parselde kayıtlı taşınmazda inşaatını tamamladığı otopark yolunun açılmadığı için yapı kullanma belgesini alamadığından otopark yolunun açılması talebinin görüşülmesi maddesinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

13-    Kültür Varlıkları Ve Müzeler Genel Müdürlüğünün, İlçemiz Mutluca Mahallesi Beçin örenyerinde bulun mülkiyeti belediyemize ait 1648,98m2 yüzölçümlü 184 ada 39 parselde kayıtlı Kızılhan’ın restore edilmek üzere tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi 10 yıllık tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

 

14-      Şeref TİRELİ’nin; İlçemiz Ağaçlıhöyük Mahallesi Merkez  Sokak No:64 (160  ada 8 parsel)              adresinin İçkili Yerler Bölgesine alınması talebinin görüşülmesi maddesi İçkili Yerler Belirleme Komisyonuna Havalesi Oy Birliği ile Kabul edildi.

 

15-    Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11 nci maddesine göre Boş kadro Değişiklik Cetvelinde belirtilen dolu/boş kadro  unvan değişikliğinin görüşülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

16-    09.10.2014 tarih 2014/242 sayılı meclis kararı ile kabul edilen  ve yürürlükte olan Milas Belediyesi Müdürlüklerinin Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmeliğin iptal edilerek hazırlanan yeni yönetmelik taslağının görüşülmesi maddesi gereğince komisyon kuruldu. Komisyonda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, Hukuk İşleri Müdürü Zeki Çetinkaya, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tuncay Topuz, CHP grubu adına Şakir Özdemir, Ak Parti grubu adına Hürol Önder, MHP grubu adına Mevlüt Kiriş, İYİ Parti grubu adına Ali Kurt yer aldı. Oluşturulan komisyon oy birliği ile kabul edildi.

 

17-  İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesi;

 

a-      İlçemiz Hacıabdi Mahallesi 586 ada 10 parsel maliki, parseline şuyulu bulunan, mülkiyeti belediyemize ait arsa vasıflı 104 ada 13 parseli (162,62m2)  satın alma talebinin görüşülmesi. Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

b-     İlçemiz Selimiye Mahallesi 359 ada 34 parsel maliki, parseline şuyulu bulunan mülkiyeti belediyemize ait arsa vasıflı 359 ada 38 (0,72m2)  ve 39 parseli (50,48m2)  satın alma talebinin görüşülmesi. Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

c-      Abdülhadi YILMAZ’ın; İlçemiz Güllük Mahallesi 300 ada 5 parselde kayıtlı taşınmazının kuzeyinde imar planında yol olarak gösterilen alanın 300 ada 2 parsel mülkiyetinde kalması sebebiyle kamulaştırma işlemi yapılmadığından bahse konu taşınmazının yol hizmetinden faydalanamadığını, yolun kurumumuzca kamulaştırılmamasından kaynaklı binasında bağımsız bölüm sayılar ile ilgili mağduriyet yaşanılması sebebiyle,  bahse konu 300 ada 2 parsel mülkiyetindeki ve imar planında yol olarak görünen alanın kamulaştırılması ve mağduriyetinin giderilmesi talebinin görüşülmesi, komisyonun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

 

 

 

 

d-     Raşit ÖZEN’in; İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 803 ada 635 parselde kayıtlı imar planında konut alanında kalmakta olan 305,22m2 arsa vasıflı taşınmazının 2012 yılında yapılan Belediyemizce onaylanan 1/1000 Ölçekli Revizyon İmar Planında tamamının yeşil alanda kalmış oluğunu öğrendiğini, imar plan değişikliği ile konut alanı olan parselinde oluşan mağduriyetinin Belediyemize ait konut alanında kalan eşdeğer bir parsel ile takas edilmesi talebinin görüşülmesi,  komisyonun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

e-      Milas Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğünün, İlçemiz Selimiye Mahallesi Köyiçi Mevkiinde bulunan 353 ada 2 parselde kayıtlı Belediyemiz hissesinin İmar Kanunu ve ilgili mevzuat doğrultusunda kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere Taksim Sözleşmesi ile Hazineye bedelsiz devrinin sağlanması talebinin görüşülmesi,  komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

f-      Solmaz Mim.Müh.İnş.Taah.San ve Tic.Ltd.Şti. nin; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 3562,4244 ve 168 Ada 2 parsel alanındaki park alanı ile ilgili projenin imalat masrafları ile müteahhitlik hizmeti ve şantiye şefliği hizmetini bila bedel ile,  park adının ATATÜRK Parkı olması şartı ile yapma talebinin görüşülmesi, Komisyonun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

g-     İlçemiz Hayıtlı Mahallesi, 348 ada 31-32 parseller ve 466 ada 130 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde “Konut Alanı ve Yaya Yolu Düzenlenmesi” amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifinin ( PİN:UİP-48939179) 3194 sayılı Kanunun 8 nci maddesi uyarınca incelenerek onaylanması talebinin görüşülmesi Komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

h-     İlçemiz Güllük Mahallesi tapunun 366 ada 35-36-37 ve 71 parsellerde yapılacak olan imar uygulamasının gerçekleşmesi ve imar durumu alınabilmesi için bu alanda bulunan 49L-IId nolu imar paftasının mülga Güllük Belediyesinin itirazlar sonucunda işleyip kullandığı şekli ile değerlendirilmesi ve parsel maliklerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla ilgili talebin 3194 sayılı Yasanın 8 nci maddesi uyarınca incelenerek karar alınması talebinin görüşülmesi. Komisyonun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

i-       Serhat- BCM İş Ortaklığının; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 238 Ada 1 parselde kayıtlı imar planında konut alanında kalan taşınmazının zemin katına Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre konut altı ticaret ( dükkan) yapma talebinin görüşülmesi. Komisyonun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

2021 TEMMUZ AYI MECLİS EK GÜNDEMİ            :

 

1-     14.06.2019 tarih 2019/163 sayılı Meclis Kararı ile kabul edilerek yürürlükte olan  Milas Belediye Başkanlığı Belediye Emir Ve Yasakları Uygulama Yönetmeliğinde tespit edilen eksikliklerin ve yönetmelikte yer almayan konuların görüşülmesi maddesi gereğince komisyon kuruldu. Oluşturulan komisyonda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, Hukuk İşleri Müdürü Zeki Çetinkaya, Zabıta Müdürü Salim Tanış, CHP grubu adına Ali Rıza Öner, Ak Parti grubu adına Hürol Önder, MHP grubu adına İlhan Şimşek, İYİ Parti gurubu adına Tacettin Yıldız yer aldı. Oluşturulan komisyon oy birliği ile kabul edildi.

 

2-     İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 830 ada 8 parselde kayıtlı 500,00m2 yüzölçümlü Eylem AÇIKGÖZ’e ait taşınmaz 1/1000 Ölçekli imar planında yolda kalması sebebiyle (5393 Sayılı yasanın 18/u maddesi. İmar Planlarına uygun şekilde hazırlanmış belediye imar programlarını görüşerek kabul etmek)  07.06.2021 tarih 160 sayılı meclis kararının yatırım programına alınmadan takas sureti ile kamulaştırma kararı alındığından adı geçen meclis kararının iptal edilerek, 5393 Sayılı Kanunun 18/u maddesi ve 3194 sayılı İmar Kanunun 10 ncu maddesi gereği 5 yıllık imar programına ek olarak alınması talebinin görüşülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

3-     İlçemiz Hacıabdi Mahallesi 83 ada 41 parselde kayıtlı 14.270,00m2 ve 83 ada 2 parselde kayıtlı 15.529,00m2 yüzölçümlü Akın Hazır Beton İnş. San.Tic.A.Ş.’ne ait taşınmazlar 1/1000 Ölçekli imar planında Belediye Hizmet Alanında kalması nedeniyle (5393 Sayılı yasanın 18/u maddesi: İmar Planlarına uygun şekilde hazırlanmış belediye imar programlarını görüşerek kabul etmek)  07.06.2021 tarih 161 sayılı meclis kararının yatırım programına alınmadan takas sureti ile kamulaştırma kararı alındığından adı geçen meclis kararının iptal edilerek, 5393 Sayılı Kanunun 18/u maddesi ve 3194 sayılı İmar Kanunun 10 ncu maddesi gereği 5 yıllık imar programına ek olarak alınması talebinin görüşülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

4-     Menteş Mahalle Muhtarı Bayram ARICI’nın ; İlçemiz Menteş Mahallesi köy içerisinde yeterli yol olmadığı, olan bazı yollarında çıkmaz sokak olarak kaldığı, bazı yolların ise zeminde parke taşı döşeli veya stabilize malzeme serili mülkiyet içinden geçtiği, köy içinde bulunan 103 Ada 37 parselin güneyinde asfalt yol kuzeyinde ise stabilize döşeli ancak çıkmaz sokak olarak kullanılan yol bulunduğu çıkmaz yol bittikten sonra halkın diğer yola ulaşmak için bu parseli kullandığı, parsel sahibi Ali ÇORBACI’nın parselinin içinden yol geçirilerek diğer asfalt yola ulaşım sağlanması konusunda muvafakat verdiği, bu yolun zeminde de incelenerek parselin kuzeyindeki yolun bulunduğu yerden güneyindeki ana asfalt yola bağlanacak şekilde yolun muvafakat kapsamında kamulaştırma kararının alınarak işlem yapılması talebinin görüşülmesi maddesinin imar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 
Haber Tarihi: 06.07.2021

HaberlerKonu:MİLAS BELEDİYESİ BÜNYESİNDE ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ALINACAKTIR…

Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü´nde çalışmak üzere;

Sosyo...Konu:MİLAS’TA YER GÖK SANAT, YER GÖK MÜZİK OLACAK

 

Milas Belediyesi Ekim ve Kasım aylarında arka arkaya düzenl...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN İLÇEMİZE ATANAN KURUM AMİRLERİNE ZİYARET

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ta görevlerine başlayan kamu kurum amirlerini ziyaret ederek yeni görevlerinde ...Konu:MİLAS BELEDİYESPOR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR

 TVF Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Lig müsabakaları 2 E...Konu:ŞEHİDİMİZİN İSMİ SAĞLIK EVİ’NDE YAŞATILACAK

 3 Nisan 1985’te Siirt’te kaymakam ve sağlık ekiplerinin bir kö...Konu:MİLAS BELEDİYESİ BÜNYESİNDE ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ALINACAKTIR…

Milas Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü´nde çalışmak üzere;

Konu:BAŞKAN TOKAT, MİLAS İTFAİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Mürsel Al...Konu:ÇÖKERTME’DEKİ KAÇAK YAPILARIN YIKIMI BAŞLADI

 Milas Belediyesi, ilçe genelindeki kaçak yapılara yönelik yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürüyo...Konu:‘KENTSEL’ VE ‘KIRSAL’ AYRIMI YAPMAYAN GÜÇLÜ BELEDİYE

Milas Belediyesi, kentsel ve kırsal ayrımı yapmaksızın sürdüğü çalışmalarla gücüne güç katmaya devam...Konu:“DÜNYA ECZACILAR GÜNܔ KUTLU OLSUN

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 25 Ekim Dünya Eczacılar Günü’nü &ldquo...Konu:ÇOCUK PARKINA ÇİRKİN SALDIRIYA TEPKİ

Milas’ın Beçin Mahallesi’nde bulunan 2. Soğukkuyu Caddesi’ndeki bir parka, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verildi. Milas Belediye Başkanı Mu...Konu:8. MİLAS ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ ‘‘ZEYTİN İÇİN AŞKLA’’ SLOGANIYLA YOLA ÇIKACAK…

Bu yıl 8.’si ge...Konu:MİLAS BELEDİYESPOR’DA HEDEF EFELER LİGİ

 Milas’ı TVF Alpaslan Endüstri Erkekler1. Lig’te temsil eden Mi...Konu:MİLAS’IN HER NOKTASINA EŞİT VE ETKİN HİZMET

 Milas Belediyesi tarafından tamamlanan 29 bin metrekarelik 1. kat sathi kaplama...Konu:MİLAS BELEDİYESPOR, 4’LÜ TURNUVANIN 1.’Sİ OLDU

 

1234567891011121314151617