» Habeler  » Haberler
Kan

  

TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
 

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Sorunları yerinde tespit etmek adına alanda çalışmalar yapan ve vatandaşların talepleri doğrultusunda faaliyetlerini gerçekleştiren ekipler kırsal mahallerimizde üreticilerin yanında olmaya devam ediyor.

Tritikale ekimi gerçekleştirildi

Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Koru Kaba Yem Üretim Merkezi’nde tritikale tohumları toprakla buluştu.

İlçemiz Koru mahallesinde, Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne tahsisli 75 dekarlık arazide bölge iklim ve toprak yapısına uygun, aynı zamanda birim alanda daha yüksek verim elde edilebilen tritikale yem bitkisi ekimi Muğla Büyükşehir Belediyesi Ortaklığı ile gerçekleştirildi.

Hazırlanacak protokol ile önümüzdeki yıl üreticilere yapılacak kaba yem yardımıyla sürdürülebilir kırsal kalkınmanın desteklenmesinin hedeflendiğini belirten Tarımsal Hizmetler Müdürü Süleyman Karatoprak; “Büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde girdi maliyetleri yükseldi. Ekilebilir alanlar yanlış sulama sebebi ile çoraklaştı ve yaşanan iklim krizinin tarımda olumsuz etkilerinin daha fazla hissedilmesiyle çiftçilerimiz zor günler geçirdi. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla birlikte bölgedeki kooperatifler aracılığı ile hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize kaba yem desteği sağlanacak” dedi.

Mağdur vatandaşlara Keçi Dağıtımı Yapıldı

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri çalışmalarını yangın felaketi yaşanan bölgelerde yoğun olarak gerçekleştiriyor.

Milas belediyesi ve AHBAP Derneği iş birliği ile yangın esnasında hayvanlarını kaybeden iki yurttaşımıza keçi yardımında bulunuldu. Geçtiğimiz yaz aylarında bölgemizi etkileyen yangın felaketi sebebiyle Gökbel Mahallesi’nde yanan alanda kalan hayvanlarını kurtaramayan vatandaşlara AHBAP Derneği işbirliği ile temin edilen keçiler Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim edildi.
Haber Tarihi: 12.11.2021

HaberlerKonu:MİLAS’IN EFELERİ İSTANBUL BBSK KARŞISINDA SAHAYA ÇIKACAK

Milas Belediyespor Voleybol Takımımız TVF 1. Lig 8. hafta karşılaşmasında kendi sahasında İstanbul BBSK takımını konuk ediyor.

Ge&cce...Konu:İHALE İLANI

Mülkiyetleri Belediyemize ait olan taşınmazlarımız 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45...Konu:BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmen...Konu:BAŞKAN TOKAT TAMAMLANAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İsmetpaşa Mahallesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü’nce yapılan çalışmaları inceledi.

Konu:BAŞKAN TOKAT'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Öğretmenlerimiz, ülkemizin kuruluşu...Konu:TONGUǒUN IŞIĞINDA KÖY ENSTİTÜLERİ

Milas Belediyesi kültür ve sanat alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

İlçemizde yaşayan, köy enstit&uu...Konu:MİLAS'TA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Milas Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, İsm...Konu:DEPLASMANDAN GALİBİYETLE DÖNDÜK

İlimizi ve ilçemizi TVF 1. Lig’de başarıyla temsil eden Milas Belediyespor Voleybol Takımımız ligin 7. haftasında deplasmanda karşılaştığı Ür...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÜRETİCİLERİN VE KOOPERATİFLRİN DAİMA YANINDA

Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi (PİNKOOP)arasında protokol imzalandı.

İlçe...Konu:BAŞKAN TOKAT MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat mahalle ziyaretlerini aralıksız sü...Konu:MİLAS BELEDİYESİ KOOPERATİFLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi arasında protokol imzalanacak.

Milas ...Konu:İHALE İLANI

Mülkiyetleri Belediyemize ait olan taşınmazlarımız 2886 Sayılı De...Konu:ZAMAZİNGO OYUNU İZLEYİCİYLE BULUŞTU

 

Milas Belediyesi bünyesinde kültür ve sanat etk...Konu:RENKLERİN DÜNYASI VE AH ŞU BÜYÜKLER OYUNLARI SAHNELENDİ

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi bünyesinde açılan tiyatro-drama kurs...Konu:TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Sorunları yerinde tespit ...

1234567891011121314151617