» Habeler  » Haberler
Kan

  

MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
 

Milas Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısını 9 Mayıs pazartesi günü gerçekleştirecek.
Toplantı ve Düğün Salonu’nda saat 14:00’de başlayacak meclis toplantısında 12 ana gündem maddesi görüşülüp karar bağlanacak..

2022 MAYIS AYI MECLİS GÜNDEMİ :

1- Açılış ve yoklama

2- 2021 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvellerinin görüşülmesi. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

3- İlçemiz Şevketiye Mahallesinde bulunan Belediyemiz ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği işletmeciliğini Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çok amaçlı spor kompleksinin protokol bitim tarihi olan 09.05.2022 tarihinde Belediyemiz uhdesine geçeceğinden çok amaçlı spor kompleksi içerisinde bulunan havuz bölümünün kullanım ücret tarifelerinin belirlenmesi talebi. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

4- İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi Karakaya Mevkiinde tapunun 886 Ada 2 parselinde kayıtlı 1.815,57m2 büyüklüğündeki arsanın, içine tesis yapılarak mı yada arsa olarak mı kiralama ihalesine çıkarılacağı talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

5- Mülkiyetinin 18,50 m²lik hissesi Maliye Hazinesine, 9,50 m² lik hissesi Belediyemize, 341 m²lik hissesi Eray ÖZTÜRK´e ait olan İlçemiz, Selimiye Mahallesi 3932 parsel numarasında kayıtlı bulunan 369,00 m² büyüklüğündeki taşınmazın Belediyemize ait olan 9,50 m² lik kısmını diğer hisse sahibi olan Eray ÖZTÜRK’ün satın alma talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

6- Münevver YILMAZ’ın; İlçemiz Gümüşlük Mahallesinde bulunan tapunun (Burgaz) 23 Ada 1 paresel numarasında kayıtlı taşınmaz üzerindeki sitelerin yanında bulunan yola sokak isim verilmesi talebinin görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

7- Sultan ÖZGEN’in; İlçemiz Gümüşlük Mahallesinde bulunan tapunun (Hacıilyas) 350 Ada 38 parsel numarasında kayıtlı taşınmazlarının giriş kısmında bulunan yola cadde,sokak ismi verilmesi talebinin görüşülmesi. (İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü)

8- Emek Mahallesi Muhtarı Mevlüt KARA’nın; İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 902 Ada 1 parsel numarasında kayıtlı taşınmazın önünde bulunan yola isim verilmesi talebinin görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

9- İlçemiz Kıyıkışlacık Mahallesi 345 Ada 1 parsel ( eski 606 parsel) numarasında kayıtlı taşınmaza ait onaylı imar planlarının Muğla İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda yeniden incelenmesi talebinin görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

10- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11 nci maddesine göre Dolu/Boş Kadro Değişiklik Cetvelinde belirtilen dolu/boş kadro derece değişikliği talebinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

11- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 10 ncu maddesine göre Kadro İhdas Cetvelinde belirtilen kadro ihdas talebinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü)

 


12- İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi

1- Ömer AKYOL’un; İlçemiz Selimiye Mahallesi 166 ada 107 parseline şuyulu bulunan, mülkiyeti Belediyemize ait 166 ada 243 parsel nolu 26.83 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.

2- Selim MERCAN’ın; İlçemiz Selimiye Mahallesi 184 ada 3 parseline şuyulu bulunan, mülkiyeti Belediyemize ait 184 ada 4 nolu 30,89 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.

3- Hasan MİRAL Vk. Şamil Yaşar TURUNĞ; İlçemiz Güllük Mahallesi 265 ada 2 parseline şuyulu bulunan, mülkiyeti Belediyemize ait 265 ada 14 parsel nolu 44,79 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.

4- Belediyemiz olarak çok amaçlı sosyal tesis yapılması için tahsis talebinde bulunulan; DSİ 21. Bölge Müdürlüğüne ait Menteş Mahallesinde bulunan 110 ada 54 parselde kayıtlı 3749,69m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 30. maddesi (bedelli) kapsamında devir talebinde bulunulması durumunda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce değerlendirileceği hususunun görüşülmesi.

5- Süleyman ŞENTÜRK’ün, İsmetpaşa Mahallesi 264 ada 44 parselinden geçen yolların kamulaştırılması talebinin görüşülmesi.

6- İlçemiz Hacıilyas Mahallesi 390 ada 14,21,22,47,51,75,76,80 ve 81 nolu taşınmazların; ada içerisinde bir kısım imar uygulamaları tamamlandığı için 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Madde uygulaması imkanı bulunmayan parseller olup, söz konusu imar yolunun açılabilmesi için taşınmazların kamulaştırılması talebinin görüşülmesi.

7- Süleyman ÖZMEN Vekili Volkan SOLMAZ’ın; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 4987 parselde kayıtlı bulunan imar planında 2. konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi .

8- İlçemiz Gümüşlük Mahallesi Çaltılık mevkii ve Kayaönü Mahallesi Köyiçi Mevkiinde bulunan taşınmazların 3194 sayılı İmar Kanunun 10 ncu maddesi gereği 5 yıllık İmar Programına eklenmesi talebinin görüşülmesi,

9- MLKA Yapı İnş. San.Ve Dış Tic.A.Ş. Vekili Volkan SOLMAZ’ın; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 6917 parselde kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi,

 

 

10- Fatoş ÖZALKAN Vekili Volkan SOLMAZ’ın; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 4312 parselde kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi.

11- Metin YILMAZSOY Vekili Volkan SOLMAZ’ın; İlçemiz Boğaziçi Mahallesi 5261 parselde kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi,
Haber Tarihi: 05.05.2022

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT İLÇEMİZE YAPILACAK YATIRIMLAR İÇİN DESTEK İSTEDİ...

Muğla’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ilçemize de gelerek, Milas Organize Sanayi Bölge...Konu:BAŞKAN TOKAT BABALAR GÜNÜ MESAJI

...Konu:BAŞKAN TOKAT ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) na girecek &oum...Konu:YEREL YÖNETİMLER HEYETİNDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler Heyeti ilçemize gelerek Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti. İlçem...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÜRETİCİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR…

Milas Belediyesi ve S.S. Savran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında ‘Büyükbaş Hayvanların Kaba Yem İhtiyaçları İçin Silajlık M...Konu:BRİÇ ŞAMPİYONU MİLAS BELEDİYESPOR

 

Briç Federasyonu’nun en önemli turnuvası ola...Konu:ÖRNEK KÖY PROJESİ İÇİN GÖRÜŞÜLDÜ

 

Opet Sosyal Sorumluluk Projeleri Saha Sorumlusu Fatma Hacıalio...Konu:SELİMİYE MAHALLESİ GEÇİCİ PAZAR YERİ KURA ÇEKİM İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİ…

Milas Belediyesi Selimiye Mahallemizde kurulacak olan geçici pazar yerine açılacak tezgahlar için  kura çekimini gerçek...Konu:KARİKATÜR VE RESİM KURSU SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

 

Milas Belediyesi tarafından ger&c...Konu:MİLAS BELEDİYESİNDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR KIRSAL KALKINMA HAMLESİ

 

Milas Belediyesi ürettiği pr...Konu:MİLAS BELEDİYESİ GÜLLÜK’TE YOĞUN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYOR…

İlçemizin gözde turizm merkezlerinden biri olan yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Güllük Mahallemizde Milas Belediy...Konu:YEPYENİ BİR KIYIKIŞLACIK

Milas Belediyesi Kıyıkışlacık’ta ça...Konu:DOKUZ CANLI OYUNU SAHNELENDİ

 

 

Konu:KAZIKLI’DA KAÇAK İSKELELER YIKILIYOR

Milas’a bağlı Kazıklı Mahallesi’nde kaçak ve ruhsatsız olduğu tespit elden iskelelerin yıkımı gerçekleşiyor…

Konu:HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

...

1234567891011121314151617