» Habeler  » Haberler
Kan

  

KIYIKIŞLACIK’TA SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 

Milas Belediye Başkanlığı “Kültürel Mirası ve Çevre Değerlerini Koruma Programı” kapsamında; Milas Kıyıkışlacık Mahallesi Iasos Antik Kenti ve çevresinde yapılması planlanan Iasos Ziyaretçi Karşılama Merkezi Yarışma Projeleri Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB Birimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Iasos Kazı Başkanlığı, Muğla Mimarlar Odası Milas Temsilciliği, İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Akademisi AURA İstanbul, DYO Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin öğretim üyelerinin desteği ile Kıyıkışlacık Iasos Ziyaretçi Karşılama Merkezi özelinde, bölgenin kültür ve çevre değerlerinin korunmasına yönelik öneriler sunulması ve gelecek projeksiyonunun tanımlanması planlanan proje yarışması kapsamında;  Nisan 2022 tarihlerinde İasos Antik Kenti ve çevresinde atölye çalışması yapılmış ve çalışmalara ilişkin 6 farklı öneri proje hazırlandı.

Açılışta ödüller takdim edildi…

Kıyıkışlacık Balık Pazarı Müzesi’nde gerçekleştirilen sergi, açılış konuşmalarıyla başladı. Projelere ilişkin sunumlar ve katılımcıların görüş ve değerlendirmeleriyle devam eden etkinlik ödül töreniyle son buldu. Sergi açılışında 6 farklı öneri projesi sergilenirken ödül almaya hak kazanan projeye plaket takdimi gerçekleştirildi.

Açılış törenine Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ateş, Halil Mutlu ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer katıldı.

Kıyıkışlacık çok önemli değerlerimizden birisi...

Açılış töreninde konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti. Milaslı olarak övünebileceğimiz çok önemli değerlerin olduğunu belirten Başkan Tokat, “Tarihinden tutun turizmine kadar Kıyıkışlacık çok önemli değerlerimizden birisi. Sergide çok kıymetli projeler var. Projelerin hazırlanmasında emek veren herkese teşekkür ediyor, ödül almaya hak kazanan proje sahiplerini kutluyorum” dedi.

10 Ağustos’a kadar ziyaretçilerini bekliyor…

 Kıyıkışlacık Balık Pazarı Müzesinde açılışı gerçekleştirilen sergi, 03 – 10 Ağustos 2022 tarihleri arasında halkımıza açık olarak sergilenmeye devam edecek.
Haber Tarihi: 04.08.2022

HaberlerKonu:MİLAS BELEDİYESİ VE MİDOSK ARASINDA PROTOKOL

Milas Belediyesi ile Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MİDOSK) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Milas Be...Konu:AVŞAR VE SAVRAN HALKI ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Toka...Konu:BEÇİN, BU KIŞI RAHAT GEÇİRECEK!

Beçin 1. Soğukkuyu Mevkii mahalle sakinlerinin yağışlı havalarda yaşadığı sorunların giderilmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konu:BAŞKAN TOKAT, "132 MAHALLEYE EŞİT VE ETKİN HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve beraberindeki heyet, vatandaşların ...Konu:EKİPLER ÇALIŞIYOR, MİLAS DAHA DA GÜZELLEŞİYOR

Milas Belediyesi ekiplerinin Kalem, Kultak, Şevketiye, Bozalan, Türkevle...Konu:BAŞKAN TOKAT; “SAĞLIKLI YİYECEKLER, İŞİNİN EHLİ PERSONEL İLE MUTFAKTA BULUŞTU”

Konu:BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHAMMET TOKAT’IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Türk milleti için ölü...Konu:MİLAS'TA KAÇAK YAPILARLA MÜCADELE SÜRÜYOR

3194 sayılı İmar Kanunu gereği ruhsa...Konu:CAZİBE MERKEZİ ESENTEPE AYAĞA KALDIRILIYOR

 

Esentepe’nin eski cazibeli günlerine dönmesi i...Konu: YARATICI DRAMA KURSU İLE HEM ÇOCUKLAR HEM DE YETİŞKİNLER RAHAT BİR NEFES ALACAK

 

Yaz kurslarını ...Konu:MİLAS BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

İlçe genelinde ulaşım güvenliğini artırmak amacıyl...Konu:KURSLARI TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ

Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan Tiyatro ve Yaratıcı Drama, Türkçe ve ...Konu:MİLAS BELEDİYESİ OKUL ÖNCESİ KIRTASİYE YARDIMINI SÜRDÜRÜYOR

 

Milas Belediyesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı kapsamında...Konu:DOĞALGAZ ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

İlçemizde alt yapı çalışmalarına başlanan ve yaşanan hava kirliliğine çözüm olacak olan doğalgaz çalışmaları hızla ilerli...Konu:SALI PAZAR YERİ GEÇİCİ OLARAK KAPATILACAK

 

Milas Belediyesi’nden yapıl...

1234567891011121314151617