» Habeler  » Haberler
Kan

  

ÇOCUK PARKINA ÇİRKİN SALDIRIYA TEPKİ
 

Milas’ın Beçin Mahallesi’nde bulunan 2. Soğukkuyu Caddesi’ndeki bir parka, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verildi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat konuyla ilgili, “Olayın faillerinin yakalanması için de ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

 

Milas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmayla mahalle sakinlerinin dinlenme ve eğlenme alanı olan Beçin Mahallesi 2. Soğukkuyu Caddesi’ndeki park, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğradı. Parktaki oyun gruplarına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak zarar verildi. Milas Belediyesi, parkın yenilenmesi için çalışma başlattı.

BAŞKAN TOKAT’TAN TEPKİ
Başta aileler olmak üzere tüm vatandaşların dinlenme alanı olarak kullanılan parka verilen zarara tepki gösteren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ayıptır, yazıktır, günahtır... Beçin Mahallesi 2. Soğukkuyu Caddesi´nde bulunan parkımız kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yakıldı. Bu hangi duygunun tatmini, neye duyulan nefret... Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz. Olayın faillerinin yakalanması için de ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

BELEDİYE PARKLARINA SALDIRI İLK DEĞİL

-Geçtiğimiz yıl Milas’ın en büyük parklarından biri olan Aydınlıkevler Mahallesi Akkent Sitesi’ndeki Atatürk Parkı saldırıya uğramış; alan içerisinde bulunan halı saha, basketbol sahası, büfe, kapılar, teller ve tuvaletlere zarar verilmişti.

-2020 yılının ekim ayında ise Milas Şehir Parkı içerisinde bulunan Birinci Dünya Savaşı’na şahitlik eden tarihi topun tekerleklerindeki ahşap parçalar, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sökülüp atılmış, vatandaşlardan tepki çekmişti. Bu durum üzerine harekete geçen Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarihi topu onararak korumaya almıştı.

-2020 yılının mayıs ayında da Şevketiye Mahallesi’ndeki bir parkın kaydırak ve salıncağı kırıldı.

-2018 yılının aralık ayında ise benzer bir olay Bafa’da yaşandı. Bafa Mahallesi Atatürk Parkı içerisinde kurulan oyun grubu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılmak suretiyle kullanılmaz hale getirildi. Çocukların yararlandığı park alanına yapılan saldırı, vatandaşların da büyük tepkisini çekti.

-2015 yılında ise Gümüşlük Mahallesi Çaltılık Mevkii ve Burgaz Mahallesi 1. Hıdırlık Sokak’ta bulunan çocuk parklarına zarar veren kişi veya kişiler, park içindeki çocuk oyun alanları ve büfeleri tahrip etmişti. Park içinde bulunan büfelerin camlarını kıran, salıncakları yakan kişi veya kişiler, parkta bulunan kaydırakları da kırarak kullanılmaz hale getirdiler.

 
Haber Tarihi: 26.09.2022

HaberlerKonu:İHALE İLANI

     İlçemiz genelinde Belediyemiz mülkiyeti ile Belediyemiz hüküm ve tasarr...Konu:KIŞLIK SEBZELER, PAZARDA ÜRETİCİYLE BULUŞTU

Konu:KADINLARLA ‘YAŞAM BOYU SPOR’

Konu:LİDER SAHADAN 3 PUANLA AYRILDI

Milas Belediyespor Voleybol Takımımız kendi evinde ağırladığı Bigadiç Belediyeyi mağlup etti.

TVF Alpaslan Endüstri Erkek...Konu:MİLAS’IN KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA PROJELERİ TANITILDI

Konu:EMLAK, ÇTV VE İLAN-REKLAM VERGİSİ ÖDEMELERİNDE SON TARİH 30 KASIM

Konu:E-İMAR SİSTEMİ VATANDAŞA KOLAYLIK SAĞLIYOR

Konu:İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemize ait olan ilçemiz muhtelif mahallelerinde bulunan taşınmazlarımız 2886 Sayılı Devlet İhale Kan...Konu:CEMEVİ PROJESİNİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Tamamı Milas Belediyesi tarafından Hacıabdi Mahallesi’nde gerçekle...Konu:MİLAS BELEDİYESİ, PERSONELLERİNE YÖNELİK SAĞLIK TARAMASINI SÜRDÜRÜYOR.

Milas Belediyesi bünyesinde işçi kadrosunda görev yapan personellere sağlık taraması gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda Milas Belediyesi Emek Person...Konu:KORU’DA TRİTİKALE EKİMİ KIYIKIŞLACIK’TA İNCELEME

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hafta sonu gerçekleşen Zeytin Hasat Şenliği programının ardından hafta içi yoğun mesai programına tüm...Konu:BAŞKAN TOKAT’TAN MUHTARLAR DERNEĞİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 8. Milas Zeytin Hasat Şenliğ...Konu:2022 YILI EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ

...Konu:MİLAS BELEDİYESİ’NİN KURSLARINA ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Eğitim alanında başarılı hizmetler gerçekleştiren Milas Belediyesi öğrencilere ödev desteği ve sınavlara hazırlık noktasında destek oluyor.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ’NDE TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

 Bünyesindeki tüm birimlerinde dijital dönüşüm seferber...

1234567891011121314151617